Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sky club
17.07.2012 14:42

Bankructwo Sky Club. 4 mln zł za ściągnięcie turystów

Dziś do kraju wróciło ostatnich 10 osób odpoczywających na Cyprze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Do Polski wrócili wszyscy klienci biura podróży Sky Club, czyli w sumie ponad 4,8 tys. osób - poinformował mazowiecki urząd marszałkowski. Sprowadzenie wszystkich turystów kosztowało ponad 4 mln zł.

Jak poinformował urząd, we wtorek do kraju wróciło ostatnich 10 osób odpoczywających na Cyprze.

Powroty turystów były opłacane z gwarancji ubezpieczeniowej Sky Club, która miała wartość 25 mln zł. W pierwszej kolejności z tej kwoty pokrywane są koszty powrotu do kraju turystów przebywających poza granicami.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez mazowiecki urząd marszałkowski, koszty sprowadzenia klientów Sky Club to ponad 4 mln zł. Do tej pory do urzędu marszałkowskiego wpłynęło blisko 3,6 tys. wniosków o odszkodowanie. Jak podał urząd, na składanie roszczeń klienci biura mają czas do 16 września 2013 r.

W komunikacie urząd przypomniał, że 4 lipca Sky Club złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności.

_ Informacja o zamiarze złożenia wniosku o upadłość przez Sky Club została do pracowników urzędu przekazana telefonicznie dzień wcześniej. Mimo braku oficjalnych dokumentów, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi rozpoczął starania o ustalenie miejsc pobytu turystów biura i zapewnienie im powrotu do kraju. Służby konsularne już od 3 lipca nawiązywały kontakt z turystami i monitorowały hotele w swoim zasięgu _ - czytamy we wtorkowym komunikacie.

Sky Club, który organizował wycieczki pod marką własną oraz Triady, złożył wniosek o upadłość 4 lipca. Kilka dni później marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Sky Club. Głównym zarzutem pod adresem biura było doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów - przedstawiciele firmy mieli według marszałka przyjmować od klientów pieniądze, choć znali sytuację finansową spółki i wiedzieli, że nie będą w stanie wywiązać się z zaciągniętych zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawnił, kiedy klienci Sky Club wrócą do kraju Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik z polskimi służbami dyplomatycznymi, od trzech dni ściągają turystów do kraju.
Część klientów Sky Club dokończy wakacje Do kraju wróciło już około 4 tys. osób, a za granicą pozostaje jeszcze około 900 turystów.
Turyści wściekli, będą dochodzić swoich praw Tymczasem szefowie upadłego touroperatora Sky Club nie obawiają się postępowania prokuratorskiego.
Tagi: sky club, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz