Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
01.08.2012 08:29

Bankructwa firm budolwanych. Prezydent podpisał ustawę

Bronisław Komorowski uważa, że niekonstytucyjne są pojedyncze przepisy dotyczące ograniczenia zasięgu ustawy do przedsiębiorców związanych umową z głównym wykonawcą oraz zawężające grono beneficjentów do małych i średnich przedsiębiorstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prezydent podpisał ustawę, która ma uchronić od bankructwa podwykonawców budujących autostrady. Jednocześnie Bronisław Komorowski zapowiada, że zaraz po opublikowaniu tekstu ustawy zaskarży część jej przepisów do Trybunału Konstytucyjnego.

Prezydent tłumaczy, że zdecydował się na podpisanie ustawy o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych, ponieważ istnieje pilna potrzeba rozwiązania palącego problemu społecznego. Chodzi o trudną sytuację firm poszkodowanych przy wykonywaniu kontraktów na budowę dróg i autostrad realizowanych przez GDDKiA.

Jednocześnie prezydent wyraża wątpliwość co do zgodności części przepisów ustawy z konstytucyjnymi zasadami równości i równej ochrony praw majątkowych. Bronisław Komorowski uważa, że niekonstytucyjne są pojedyncze przepisy dotyczące ograniczenia zasięgu ustawy do przedsiębiorców związanych umową z głównym wykonawcą oraz zawężające grono beneficjentów do małych i średnich przedsiębiorstw. Przepisy te powodują, że z ustawy nie mogą skorzystać duże firmy będące podwykonawcami, czy też dostawcy materiałów dla podwykonawców.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółki budowlane nie powinny dostać ani grosza Dlaczego jedne przedsiębiorstwa są ważniejsze od innych - zastanawia się Łukasz Pałka.
To prawo może pogrążyć polskie firmy Swoje zarzuty przedstawili posłom. Teraz będą proponować poprawki.
Rząd pomoże budowlance. Nie za późno? Branżowy Program Promocji Budownictwa resortu gospodarki ma wspierać udział polskich przedsiębiorców w zagranicznych i krajowych imprezach promocyjnych.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz