Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dane osobowe
21.04.2008 09:20

Bank zweryfikuje nasze dane przez internet

Banki, firmy ubezpieczeniowe, operatorzy telekomunikacyjni, zakłady energetyczne będą mogły sprawdzić czy ktoś nie posługuje się skradzionym dowodem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP Jacek Turczyk)

MSWiA przygotowało nowelizację ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych - czytamy w _ Rzeczpospolitej _. Banki, firmy ubezpieczeniowe, operatorzy telekomunikacyjni, zakłady energetyczne będą mogli przez internet weryfikować dane ze zbiorów PESEL oraz ogólnopolskiej ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów osobistych. Dzięki temu szybciej potwierdzą, czy klienci przy zawieraniu umów nie podają nieaktualnych lub fałszywych informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Inne osoby zainteresowane danymi z systemu PESEL będą mogły składać wnioski o ich udostępnienie także drogą elektroniczną, nie tylko na papierowych formularzach. Konieczny do tego będzie jednak podpis elektroniczny z kwalifikowanym certyfikatem - czytamy w dzienniku.

Projekt nowelizacji jest teraz w uzgodnieniach międzyresortowych. Jeśli potem zaakceptuje go parlament, to wejdzie w życie 1 stycznia 2009 r.

Tagi: dane osobowe, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz