Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ban Ki Mun mianował koordynatora ds. Eboli

0
Podziel się:

Koordynatorem został brytyjski lekarz David Nabarro, który wcześniej był zaangażowany z ramienia ONZ m.in. w zwalczanie ptasiej grypy i epidemii zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej SARS.
Powiedział, że wspólnym wysiłkiem można powstrzymać chrobę.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun
Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun (AP/Fotolink/East News)

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun mianował we wtorek oenzetowskiego eksperta ds. zdrowia publicznego koordynatorem światowych wysiłków w walce z wirusem Ebola. Powiedział, że wspólnym wysiłkiem można powstrzymać chorobę.

Koordynatorem został brytyjski lekarz David Nabarro, który wcześniej był zaangażowany z ramienia ONZ m.in. w zwalczanie ptasiej grypy i epidemii zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej SARS.

Zdaniem Ban Ki Muna, najważniejsze jest uniknięcie paniki i strachu. - _ Ebolę można powstrzymać _ - powiedział.

Wezwał jednocześnie wspólnotę międzynarodową, by jak najszybciej zaradziła brakom w personelu lekarskim i pielęgniarskim oraz w sprzęcie medycznym w miejscu wybuchu epidemii, czyli Afryce Zachodniej.

Według ogłoszonego w poniedziałek przez WHO bilansu, liczba ofiar śmiertelnych w Afryce Zachodniej wyniosła 1013, zarażonych jest 1848 ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ prosi o 10 tys. żołnierzy. Misja do... Misja UE (EUFOR RCA) ma wesprzeć działania zapewniające bezpieczeństwo w rejonie Bangi, stolicy kraju.
Ban Ki Mun zaprosza Iran do rozmów Irańczycy potwierdzili przyjazd. Wcześniej zobowiązali się odegrać _ pozytywną i konstruktywną rolę _, jeśli otrzymają zaproszenie.
Ban Ki Mun apeluje do Izraela o inspirowanie się pragmatyzmem Szarona Ban Ki Mun podkreślił, że Szaron zostanie zapamiętany za odwagę polityczną i determinację w realizacji bolesnych i historycznych decyzji o wycofaniu izraelskich osadników i żołnierzy ze Strefy Gazy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)