Notowania

Balcerowicz zadowolony z wyroku sądu

Leszek Balcerowicz jest zadowolony z decyzji sądu w sprawie odmowy upublicznienia ekspertyz zlecanych przez prezydenta. Sąd przyznał rację Balcerowiczowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

Spór o dostęp do ekspertyz, z których korzystają prezydent i premier to spór o przyszłość polskiej demokracji - uważa były prezes NBP Leszek Balcerowicz. Ekonomista, który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia z aprobatą odniósł się do decyzji sądu administracyjnego, który uznał, że odmowa upublicznienia ekspertyz zlecanych przez prezydenta jest bezprawna.

Zdaniem prof. Balcerowicza obecny spór ma znaczenie dla jakości życia publicznego w Polsce. - _ Chcę powiedzieć, że chodzi o bardzo ważną rzecz - jaką będziemy mieli demokrację. Czy demokrację w której rządzący będą przedstawiać informacje i uzasadnienia swoich decyzji czy taką demokrację, która będzie przypominać dawny socjalizm, że wszystko jest tajemnicą _ - powiedział Balcerowicz.

Leszek Balcerowicz przypomniał, że dostęp do informacji publicznej Polacy mają zagwarantowany prawnie.

POSŁUCHAJ LESZKA BALCEROWICZA:

W połowie lipca fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza równolegle z innymi podmiotami złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność prezydenta. Fundacja zarzuciła Bronisławowi Komorowskiemu, że nie udostępnił ekspertyz, na podstawie których zdecydował o podpisaniu ustawy ograniczającej składki do OFE.

Kancelaria Prezydenta nie zgadzała się z postulatami upubliczniania ekspertyz. Sąd podzielił jednak zdanie skarżących, którzy domagali się upublicznienia danych.

Więcej o informacji publicznej i OFE w wiadomościach Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/balcerowicz;idzie;do;sadu;skarzy;prezydenta,222,0,873694.html) Balcerowicz idzie do sądu. Skarży prezydenta Fundacja FOR Leszka Balcerowicza złoży skargę na Bronisława Komorowskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t127685.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/orlowski;zmiany;w;ofe;nic;nie;dadza,80,0,793168.html) Orłowski: Zmiany w OFE nic nie dadzą Prof. Orłowski uważa, że przyszłe emerytury będą niskie niezależnie od tego, czy będą wypłacane z jednego czy z dwóch filarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/co-rzad-robi-z-pieniedzmi-mozesz-sprawdzic.html) Co rząd robi z pieniędzmi? Możesz sprawdzić Wyrok warszawskiego sądu pozwoli nam kontrolować działania władz publicznych. Jak to zrobić?
Tagi: dostęp do informacji publicznej, bronisław komorowski, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz