Notowania

alkomat
04.01.2014 07:10

Badają się alkomatem z własnej woli

Aby sprawdzić, czy można wsiąść za kierownicę po spożyciu, wystarczy podjechać na najbliższy komisariat policji i poprosić o zbadanie alkomatem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arnoaltix/iStockphoto)

Czy mogę zbadać się alkomatem? Takie pytanie słyszeli policjanci z Krakowa w Nowy Rok ponad 400 razy. Do miejskich posterunków policji zgłosiła się rekordowa liczba kierowców,którzy chcieli sprawdzić stan trzeźwości po sylwestrowej zabawie._ _

_ Najwięcej osób zgłosiło się do II komisariatu policji w centrum miasta _ - mówi nadkomisarz Katarzyna Cisło z małopolskiej policji -_ Tam oficer dyżurny przebadał ponad 200 osób w ciągu kilku godzin _. Prawie wszyscy, którzy zgłosili się na policję w Nowy Rok to młodzi ludzie. Nowy trend cieszy policjantów.

Ze statystyk wynika, że najczęściej za kierownicą pod wpływem alkoholu siadają osoby w wieku dwudziestu kilku lat. _ Nas to Bardzo cieszy, bo widać, że jednak sporo ludzi bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie i pasażerów, ale innych użytkowników drogi _- podsumowuje nadkomisarz Cisło.

Z 203 przebadanych kierowców w centrum Krakowa, tylko trzech nie powinno usiąść za kierownicą. Kierowanie pojazdem pod gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila - to przestępstwo. Grożą za to dwa lata więzienia,grzywna, lub zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 10-ciu lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Młodzi kierowcy powodują mniej wypadków Do głównych przyczyn wypadków powodowanych przez młodych kierowców należą: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.
Były polski dyplomata skazany Dyplomata od razu po zatrzymaniu przyznał, że popełnił życiowy błąd, który przekreślił cały jego zawodowy dorobek.
Znaleźli alkohol za ponad 100 tysięcy złotych Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko poinformował, że alkohol znaleziono w zabudowaniach firmy transportowej.
Tagi: alkomat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz