Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Azyl dla Snowdena. Moskiewskie życie byłego współpracownika CIA

0
Podziel się:

- Snowden tęskni za Stanami, ale ma już w Rosji nowych znajomych - mówi jego adwokat.

Azyl dla Snowdena. Moskiewskie życie byłego współpracownika CIA
(youtube.com)

Edward Snowden, były pracownik amerykańskiej CIA, dostał w Rosji kartę pobytu ważną 3 lata. Obecny jego status pozwala swobodnie poruszać się po Rosji i wyjeżdżać za granicę.

Adwokat Anatolij Kuczerenia powiedział rządowej _ Rossijskajej Gaziecie _, że Snowden znalazł pracę. Jest konsultantem w kompanii zajmującej się technologiami informacyjnymi, czyli pracuje w swoim zawodzie. Jednak, jak twierdzi, jego praca nie jest związana ze służbami specjalnymi.

Adwokat, który pomaga byłemu pracownikowi CIA z tego, że ujawnił tysiące poufnych i tajnych amerykańskich dokumentów, poinformował, że Snowden żyje w wynajętym mieszkaniu i porusza się po Moskwie również metrem. Bywa w sklepach, ale zachowuje środki ostrożności. Przyznał też, że Snowden tęskni za USA.

Snowden Boże Narodzenie i Nowy Rok spędzi między innymi w Moskwie. - _ Już powstał krąg jego znajomych, w którym czuje się komfortowo _ - powiedział rosyjski prawnik.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden już nie jest sam w Rosji. Dołączyła... Mężczyzna, który opublikował w 2013 r. tysiące poufnych dokumentów amerykańskich służb wywiadowczych, ścigany jest przez władze USA listem gończym.
Snowden wróci do USA? Wygasa azyl w Rosji Azyl w Rosji wygaśnie w ostatnich dniach lipca, jeśli władze rosyjskie go nie przedłużą.
Amerykanie też podsłuchują. Jest reakcja MSZ Indii wezwało dyplomatę z ambasady USA w Delhi, by zaprotestować przeciwko podsłuchiwaniu przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej. rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) - oświadczył w środę przedstawiciel władz Indii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)