Notowania

wiadomości
20.05.2013 21:59

Azerbejdżan: Wyroki za protest przeciwko zakazowi chust

Sąd w Baku skazał dziesięć osób na kary od półtora roku do dwóch lat więzienia za udział w demonstracji przeciwko zakazowi noszenia w szkole przez dziewczęta muzułmańskich chust.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Sąd w Baku skazał dziesięć osób na kary od półtora roku do dwóch lat więzienia za udział w demonstracji przeciwko zakazowi noszenia w szkole przez dziewczęta muzułmańskich chust.

Protesty przed ministerstwem oświaty w stolicy Azerbejdżanu w październiku ubiegłego roku zakończyły się starciami pomiędzy demonstrantami a uzbrojonymi w pałki policjantami.

Demonstranci domagali się prawa do noszenia przez dziewczęta muzułmańskich chust w szkołach, w których wprowadzono mundurki.

W ubiegłym miesiącu osiem osób biorących udział w jesiennej demonstracji skazano na kary od pięciu do sześciu lat więzienia.

W głównie szyickim Azerbejdżanie część muzułmańskich społeczności narzeka na dyskryminację ze strony reżimu prezydenta Ilhama Alijewa, który - według analityków - każdą próbę upolitycznienia islamu traktuje jako zagrożenie dla stabilności kraju, ważnego eksportera ropy i gazu.

Wprowadzając w 2010 roku zakaz noszenia chust i zasłon minister oświaty Misir Mardanow podkreślał, że Azerbejdżan jest państwem świeckim.

Czytaj więcej w Money.pl
Potrącił kobietę elektrycznym wózkiem i odjechał Za spowodowanie wypadku grozi mu nawet do 3 lat więzienia.
Jest ciąg dalszy głośnego procesu w Rosji Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej ponownie zbada zasadność wyroku wydanego w drugim procesie byłego szefa koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa.
Berlusconi przegrał apelację. Grozi mu 4 lata więzienia Sprawa, w której skazano byłego szefa włoskiego rządu, dotyczy początku lat 90.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz