Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autonomia Krymu. Duma Państwowa zapewnia, że uszanuje decyzję mieszkańców

0
Podziel się

Przewodniczący Rady Najwyższej Krymu stwierdził, że państwa, które lubili mieszkańcy, już nie ma.

Autonomia Krymu. Duma Państwowa zapewnia, że uszanuje decyzję mieszkańców
(PAP/EPA)
bEhbNNWZ

_ Poprzemy wolny i demokratyczny wybór tak mieszkańców Krymu, jak i mieszkańców Sewastopolu _ - zadeklarował przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin.

Naryszkin, jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Rosji Władimira Putina, zapewnił o tym, przyjmując w Moskwie delegację Rady Najwyższej (parlamentu) Krymu z jej przewodniczącym Władimirem (Wołodymyrem) Konstantinowem.

Konstantinow ze swej strony oznajmił, że bez względu na rozwój wydarzeń referendum w sprawie statusu Krymu zostanie przeprowadzone. Zauważył on też, że państwa, które lubili mieszkańcy Krymu, już nie ma. _ - Nowego tworu nie rozumiemy, jest pozbawiony legitymacji, boimy się go _ - powiedział Konstantinow. Decyzję parlamentu Krymu o przyłączeniu republiki do Federacji Rosyjskiej określił on jako _ historyczną _.

bEhbNNXb

Parlament Krymu, należącej do Ukrainy autonomicznej republiki i zajętej przez siły rosyjskie, opowiedział się w czwartek za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej. Zwróciła się też do prezydenta i parlamentu Rosji z propozycją rozpoczęcia procedury wejścia Krymu w skład FR jako jej podmiotu i wyznaczył na 16 marca referendum ogólnokrymskie w tej sprawie.

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow, który jest zarazem przewodniczącym ukraińskiego parlamentu, poinformował, że wstrzymał decyzję krymskiego parlamentu o przeprowadzeniu referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji.

Jednak prorosyjskie władze Krymu uważają, że połączenie z Rosją jest przesądzone. Wicepremier Autonomicznej Republiki Krymu Rustam Temirgalijew oświadczył, że decyzja o wejściu Krymu w skład FR obowiązuje od chwili jej przyjęcia, a referendum potrzebne jest jedynie do jej potwierdzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Pentagon zwiększa pomoc wojskową dla Polski _ Dziś rano ministerstwo obrony poczyniło kroki mające na celu udzielenie wsparcia naszym sojusznikom _ - ujawnił minister obrony USA .
Ławrow nie spotkał się z szefem MSZ Ukrainy Szef dyplomacji Rosji nie doszedł też do porozumienia z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
Wysłannik ONZ wyjeżdża z Krymu. Grożono mu, musiał się schronić w kawiarni Do zdarzenia doszło bezpośrednio po rozmowach prowadzonych z władzami Autonomii.
bEhbNNXC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)