Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
09.04.2014 16:50

Austria broni Rosję przed wyrzuceniem z RE

Prezydent Austrii Heinz Fischer apelował do posłów o dalszą współpracę z rosyjską delegacją w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Francisco Antunes/CC/Flickr)

Prezydent Austrii Heinz Fischer potępił na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy aneksję Krymu przez Rosję. Apelował jednak do posłów o dalszą współpracę z rosyjską delegacją w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się jutro.

_ Ukraina jako duży i ważny kraj nie może być przeciągana w jedną lub drugą stronę, czyli w kierunku Unii Europejskiej lub Federacji Rosyjskiej - _ podkreślił Fischer. Dodał, że polityczna i ekonomiczna przyszłość Ukrainy to stabilne i demokratyczne państwo będące pomostem między Europą i Rosją.

Heinz Fischer przekonywał, że strony konfliktu powinny starać się zrozumieć stanowisko przeciwnika i szukać rozwiązania. Uważa, że przyjęcie Ukrainy do struktur NATO nie byłoby dobrym rozwiązaniem.

Zaapelował o niewykluczanie delegacji rosyjskiej z prac Zgromadzenia. _ Zamknięcie drzwi przed Rosjanami jest relatywnie łatwe, znacznie trudniejsze będzie ich otwarcie _ - powiedział prezydent Austrii. Rada Europy powinna - jego zdaniem - pozostać miejscem do dialogu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie grożą NATO bronią jądrową Zdaniem rosyjskich ekspertów wojskowych, Moskwa powinna rozmieścić na Krymie głowice atomowe.
Minister obrony Bułgarii ostrzega przed Rosją W marcu odnotowano 9 takich wypadków, pięciokrotnie do eskortowania rosyjskich maszyn wylatywały bułgarskie myśliwce.
Wałęsa ostro o Putinie, ale nie chce wojny -_ Nikt nie może rozpętywać wojny _- mówił Wałęsa podczas debaty na temat Europy.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz