Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Australijczycy płyną na pomoc tonącej łodzi z imigrantami

0
Podziel się:

Australijski okręt i dwa statki handlowe płyną w kierunku tonącej łodzi z około 80 nielegalnymi imigrantami w pobliżu Jawy.

Australijczycy płyną na pomoc tonącej łodzi z imigrantami

Australijski okręt i dwa statki handlowe płyną w kierunku tonącej łodzi z około 80 nielegalnymi imigrantami. Jednostka, która znajduje się ok. 78 km na południe od indonezyjskiej wyspy Jawa, zwróciła się o pomoc do australijskich służb ochrony wybrzeża.

Australia jest częstym celem szukających azylu imigrantów. Uchodźcy z krajów takich jak Afganistan, Irak czy Sri Lanka podróżują zwykle najpierw do Indonezji.Następnie, najczęściej przeładowanymi łodziami rybackimi, płyną do Wyspy Bożego Narodzenia, zamorskiego terytorium Australii, i stamtąd - na kontynent australijski. Wielu korzysta z usług grup przestępczych zajmujących się przemytem ludzi - pisze agencja Associated Press.

W piątek premier Australii Kevin Rudd odwiedza Indonezję i ma rozmawiać z prezydentem tego kraju Susilo Bambang Yudhoyono m.in. na temat problemu nielegalnych imigrantów.

Przed wrześniowymi wyborami Rudd stara się zdobyć poparcie wyborców; jak się oczekuje przyjmie ostrzejszy kurs wobec nielegalnych imigrantów od swej poprzedniczki Julii Gillard.

Czytaj więcej w Money.pl
Nielegalnych imigrantów wyślą na Nauru Australia pod koniec tego tygodnia wyśle pierwszych nielegalnych imigrantów do specjalnego obozu na Nauru.
Mają nowego premiera. Szykują się zmiany? W wewnętrznym głosowaniu deputowanych Partii nowy premier pokonał dotychczasową szefową rządu, która zapowiedziała rezygnację w razie niekorzystnego dla niej wyniku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)