Notowania

oszustwa w internecie
19.10.2012 15:05

Aukcje internetowe. Oszust trafi przed sąd

Kara do ośmiu lat więzienia grozi Tomaszowi P. z Elbląga podejrzanemu o wyłudzenie pieniędzy od ponad trzystu użytkowników serwisu aukcyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Kara do ośmiu lat więzienia grozi Tomaszowi P. z Elbląga podejrzanemu o wyłudzenie pieniędzy od ponad trzystu użytkowników serwisu aukcyjnego. W piątek elbląska prokuratura rejonowa skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do miejscowego sądu.

Jak poinformowała Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu 32-letniego Tomasza P. oskarżono o dokonanie w czerwcu 2011 roku szeregu wyłudzeń za pomocą internetu._ - W celu osiągnięcia korzyści majątkowej wystawiał na serwisie aukcyjnym kosmetyki, zegarki, telefony i inne przedmioty, których nie zamierzał sprzedać _ - powiedziała Rudzińska.

Jak dodała w tej sprawie poszkodowane są 374 osoby, które w ciągu miesiąca wpłaciły na konto oskarżonego co najmniej 35 tys. zł i nie otrzymały zamówionego towaru. Prokuratorskie dochodzenie trwało ponad rok ze względu na konieczność przesłuchania wszystkich pokrzywdzonych.

Tomasz P. przez kilka miesięcy był poszukiwany listem gończym. Po zatrzymaniu przez policję nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Według prokuratury w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Tagi: oszustwa w internecie, internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz