Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
15.02.2013 21:40

Atom w Korei Północnej. Zaprzestańcie prowokacji

Korea Północna poinformowała Chiny, swojego kluczowego sojusznika, że jest gotowa przeprowadzić w tym roku jeszcze jedną lub nawet dwie próby nuklearne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Rzeczniczka Departament Stanu USA Victoria Nuland wezwała Koreę Płn., by powstrzymała się od _ dalszych prowokacyjnych działań mogących oznaczać pogwałcenie jej zobowiązań międzynarodowych _, czyli rezolucji RB ONZ zabraniających forsowania zbrojeń nuklearnych.

Nuland zareagowała w ten sposób na doniesienia, według których Korea Północna poinformowała Chiny, swojego kluczowego sojusznika, że jest gotowa przeprowadzić w tym roku jeszcze jedną lub nawet dwie próby nuklearne. O takich planach Phenianu powiadomiła w piątek agencja Reuters, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą.

Kora Północna _ niczego nie osiągnie, jeśli chodzi o zdrowie, dostatek, bezpieczeństwo i przyszłość własnego narodu, poprzez kontynuowanie prowokacyjnych działań. - Doprowadzi to tylko do dalszej izolacji _ - oświadczyła Nuland.

Korea Płn. przeprowadziła ostatnią podziemną próbę jądrową we wtorek; wcześniej dokonała takich prób w 2006 i 2009 roku. Ostatnia eksplozja oceniana jest na 6-7 kiloton trotylu.

Najnowszą próbę zdecydowanie potępiła we wtorek Rada Bezpieczeństwa ONZ. Zapowiedziała podjęcie działań w związku z _ poważnym naruszeniem _ przez władze w Phenianie rezolucji Rady zabraniających Phenianowi dalszego forsowania zbrojeń nuklearnych i rakietowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna ostrzega Chiny. Będą kolejne... Korea Północna poinformowała Chiny, swojego kluczowego sojusznika, że jest gotowa przeprowadzić w tym roku jeszcze jedną lub nawet dwie próby nuklearne.
Pilny telefon z Białego Domu. Chodzi o atom Barack Obama jednoznacznie potwierdził zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do obrony Korei Południowej.
Korea Płn. odpowiada światu. Nie ugną się Pjongjang twierdzi, że za zaognienie sytuacji odpowiada _ wroga _ polityka USA.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz