Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
25.04.2014 07:41

Atom w Korei Północnej. Obama przestrzega przed kolejnymi próbami jądrowymi

Jeżeli Korea Północna popełni błąd przeprowadzając kolejny test atomowy, powinna się liczyć ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ostrzegł władze Korei Północnej, by nie przeprowadzały kolejnego testu broni atomowej. Zapowiedział jednocześnie, że każda próba nuklearna Pjongjangu spotka się ze zdecydowaną międzynarodową reakcją.

_ - Jeżeli Korea Północna popełni błąd przeprowadzając kolejny test atomowy, powinna się liczyć ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej _ - powiedział Obama w rozmowie z południowokoreańskim dziennikiem Dzung-ang Ilbo.

Wcześniej we wtorek południowokoreańskie media podały, że rząd w Seulu uzyskał informacje o zwiększonej aktywności w miejscu, gdzie Korea Północna przeprowadza podziemne testy nuklearne - co świadczyłoby o przygotowaniach do kolejnej takiej próby.

Na działania władz w Pjongjangu zareagowały również Chiny, które ostrzegły Koreę Północną przed takim posunięciem. Zdaniem Pekinu działania tego państwa mogą zagrozić stabilizacji w regionie.

_ - Chinom zależy na pokoju i stabilizacji. Nie dopuścimy żeby wojna i chaos rozprzestrzeniały się u naszych granic _ - powiedział rzecznik chińskiego MSZ.

Amerykański prezydent rozpoczął dziś wizytę w Korei Południowej w ramach podróży po czterech państwach azjatyckich. Agencja Reutera podkreśla, że celem jego przyjazdu jest m.in. zapewnienie władz Seulu o amerykańskich zobowiązaniach sojuszniczych.

Wcześniej Obama przebywał w Japonii, a po Korei Południowej odwiedzi jeszcze Malezję i Filipiny.

Czytaj więcej w Money.pl
USA apelują do Korei Północnej. Chcą... USA oświadczyły, że pilnie śledzą sytuację na Półwyspie Koreańskim po doniesieniach, że Korea Północna może planować kolejny test nuklearny.
Obama: Nie potrzebna jest nam wojna Prezydent udzielił wywiadu w przeddzień czterostronnego spotkania w Genewie z udziałem szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji, UE i USA, które ma być poświęcone próbie przezwyciężenia kryzysu ukraińskiego.
Merkel i Obama ostrzegają Rosję Jak podał Biały Dom, Prezydent USA powiedział kanclerz Niemiec że USA, Unia Europejska i inni globalni partnerzy muszą być przygotowani na dalszą eskalację
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz