Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atom w Korei Północnej. Obama przestrzega przed kolejnymi próbami jądrowymi

0
Podziel się:

Jeżeli Korea Północna popełni błąd przeprowadzając kolejny test atomowy, powinna się liczyć ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej

Atom w Korei Północnej. Obama przestrzega przed kolejnymi próbami jądrowymi
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ostrzegł władze Korei Północnej, by nie przeprowadzały kolejnego testu broni atomowej. Zapowiedział jednocześnie, że każda próba nuklearna Pjongjangu spotka się ze zdecydowaną międzynarodową reakcją.

_ - Jeżeli Korea Północna popełni błąd przeprowadzając kolejny test atomowy, powinna się liczyć ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej _ - powiedział Obama w rozmowie z południowokoreańskim dziennikiem Dzung-ang Ilbo.

Wcześniej we wtorek południowokoreańskie media podały, że rząd w Seulu uzyskał informacje o zwiększonej aktywności w miejscu, gdzie Korea Północna przeprowadza podziemne testy nuklearne - co świadczyłoby o przygotowaniach do kolejnej takiej próby.

Na działania władz w Pjongjangu zareagowały również Chiny, które ostrzegły Koreę Północną przed takim posunięciem. Zdaniem Pekinu działania tego państwa mogą zagrozić stabilizacji w regionie.

_ - Chinom zależy na pokoju i stabilizacji. Nie dopuścimy żeby wojna i chaos rozprzestrzeniały się u naszych granic _ - powiedział rzecznik chińskiego MSZ.

Amerykański prezydent rozpoczął dziś wizytę w Korei Południowej w ramach podróży po czterech państwach azjatyckich. Agencja Reutera podkreśla, że celem jego przyjazdu jest m.in. zapewnienie władz Seulu o amerykańskich zobowiązaniach sojuszniczych.

Wcześniej Obama przebywał w Japonii, a po Korei Południowej odwiedzi jeszcze Malezję i Filipiny.

Czytaj więcej w Money.pl
USA apelują do Korei Północnej. Chcą... USA oświadczyły, że pilnie śledzą sytuację na Półwyspie Koreańskim po doniesieniach, że Korea Północna może planować kolejny test nuklearny.
Obama: Nie potrzebna jest nam wojna Prezydent udzielił wywiadu w przeddzień czterostronnego spotkania w Genewie z udziałem szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji, UE i USA, które ma być poświęcone próbie przezwyciężenia kryzysu ukraińskiego.
Merkel i Obama ostrzegają Rosję Jak podał Biały Dom, Prezydent USA powiedział kanclerz Niemiec że USA, Unia Europejska i inni globalni partnerzy muszą być przygotowani na dalszą eskalację
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)