Notowania

Przejdź na
konflikt w syrii
01.09.2013 13:26

Atak USA na Syrię. Izrael jest gotowy na wszystkie scenariusze

Sąsiad Syrii rozmieścił wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, ogłosił też między innymi ograniczoną mobilizację rezerwistów obrony cywilnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pete Souza/public domain/wikipedia)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podkreślił, że jego kraj jest gotowy na wszystkie scenariusze. Wczoraj prezydent USA Barack Obama ogłosił, że poprosi Kongres o zielone światło dla akcji militarnej w Syrii.

_ - Izrael jest spokojny i pewien swego, obywatele Izraela wiedzą, że jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze _ - zadeklarował Netanjahu.

Izrael, sąsiad Syrii, przygotowywał się na ewentualne syryjskie ataki odwetowe, gdyby mocarstwa zachodnie uderzyły na Syrię. Rozmieścił wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, ogłoszono ograniczoną mobilizację rezerwistów obrony cywilnej i jednostek obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej, rozdawano też maski przeciwgazowe.

Izraelskie systemy obrony przeciwlotniczej to Żelazna Kopuła (krótki zasięg), Patriot (średni zasięg) i Strzała II (daleki zasięg).

Czytaj więcej w Money.pl
Europa ewakuuje swoich obywateli z Libanu Spodziewana interwencja w Syrii wywołała obawy, że sytuacja w sąsiednim Libanie pogorszy się i dojdzie tam do zamachów czy porwań.
Syria wobec ataku USA jest bez szans? Brytyjski tygodnik _ The Observer _ uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.
Atak na Syrię. "Obama zmienił kurs" Media zauważają, że decyzja Obamy oznacza odsunięcie w czasie spodziewanego uderzenia USA na cele w Syrii.
Tagi: konflikt w syrii, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz