Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak USA na Syrię. Izrael jest gotowy na wszystkie scenariusze

0
Podziel się:

Sąsiad Syrii rozmieścił wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, ogłosił też między innymi ograniczoną mobilizację rezerwistów obrony cywilnej.

Atak USA na Syrię. Izrael jest gotowy na wszystkie scenariusze
(Pete Souza/public domain/wikipedia)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podkreślił, że jego kraj jest gotowy na wszystkie scenariusze. Wczoraj prezydent USA Barack Obama ogłosił, że poprosi Kongres o zielone światło dla akcji militarnej w Syrii.

_ - Izrael jest spokojny i pewien swego, obywatele Izraela wiedzą, że jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze _ - zadeklarował Netanjahu.

Izrael, sąsiad Syrii, przygotowywał się na ewentualne syryjskie ataki odwetowe, gdyby mocarstwa zachodnie uderzyły na Syrię. Rozmieścił wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, ogłoszono ograniczoną mobilizację rezerwistów obrony cywilnej i jednostek obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej, rozdawano też maski przeciwgazowe.

Izraelskie systemy obrony przeciwlotniczej to Żelazna Kopuła (krótki zasięg), Patriot (średni zasięg) i Strzała II (daleki zasięg).

Czytaj więcej w Money.pl
Europa ewakuuje swoich obywateli z Libanu Spodziewana interwencja w Syrii wywołała obawy, że sytuacja w sąsiednim Libanie pogorszy się i dojdzie tam do zamachów czy porwań.
Syria wobec ataku USA jest bez szans? Brytyjski tygodnik _ The Observer _ uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.
Atak na Syrię. "Obama zmienił kurs" Media zauważają, że decyzja Obamy oznacza odsunięcie w czasie spodziewanego uderzenia USA na cele w Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)