Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Atak terrorystyczny jest możliwy. USA ostrzegają

0
Podziel się:

W związku z ostrzeżeniem wstrzymano funkcjonowanie 21 placówek dyplomatycznych w 18 krajach Bliskiego Wschodu.

Atak terrorystyczny jest możliwy. USA ostrzegają
(MivPiv/iStockphoto)

Stany Zjednoczone wydały globalne ostrzeżenie przed zamachami terrorystycznymi. Wcześniej zamknięto część amerykańskich ambasad. Władze USA mówią o zagrożeniu atakami ze strony Al-Kaidy.

Amerykanie mówią, że mają informacje wywiadowcze o potencjalnym ataku terrorystycznym, którego miejscem lub źródłem ma być Półwysep Arabski. Największe zagrożenie występuje na Bliskim Wschodzie oraz Afryce Północnej. Zamachy na planować Al-Kaida i stowarzyszone z nią organizacje.

Amerykański departament stanu poinformował, że ostrzeżenie ma charakter zapobiegawczy i będzie obowiązywać do końca sierpnia. Departament nie odradza podróży zagranicznych swoim obywatelom, ale zaleca zachowanie ostrożności.

Wczoraj w związku z tym samym ostrzeżeniem wstrzymano funkcjonowanie 21 placówek dyplomatycznych w 18 krajach Bliskiego Wschodu. Mają ode pozostać zamknięte do niedzieli, która w tym regionie jest dniem pracującym.

Amerykanie nie wykluczają, że ich ambasady i konsulaty mogą pozostać zamknięte przez kilka kolejnych dni, ale ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Czytaj więcej w Money.pl
Skazany były agent CIA zatrzymany w Panamie Władze Włoch wystąpią o ekstradycję Amerykanina.
FBI się tłumaczy: To nie inwigilacja _ Zbierane dane o rozmowach telefonicznych mogą być wykorzystane tylko do walki z terroryzmem, a nie innych śledztw. O ile mi wiadomo _.
Obama broni dronów, Guantanamo krytykuje W swym pierwszym przemówieniu poświęconym polityce antyterrorystycznej wygłoszonym w drugiej kadencji, prezydent Obama mówił o nowym etapie w walce USA z terroryzmem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)