Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Atak na Strefę Gazy. Izrael bombarduje miasta

0
Podziel się:

8 Palestyńczyków, w tym 4 dzieci, zginęło w nocy z piątku na sobotę podczas
izraelskiego ataku lotniczego na miasto Chan Junis, w południowej cześci Strefy Gazy - poinformowały służby ratownicze.

Atak na Strefę Gazy. Izrael bombarduje miasta
(PAP/ EPA)

8 Palestyńczyków, w tym 4 dzieci, zginęło w nocy podczas izraelskiego ataku lotniczego na miasto Chan Junis, w południowej części Strefy Gazy - poinformowały służby ratownicze.

W ten sposób liczba ofiar śmiertelnych obecnej fazy konfliktu Izraela z rządzącym w Strefie Gazy Hamasem wzrosła, po stronie palestyńskiej, do 879. Dalszych 20 osób zostało podczas tego ataku rannych.

Izrael twierdzi, że wysoka liczba ofiar spowodowana jest tym, że bojownicy Hamasu zajmują stanowiska obok lub w domach zajmowanych przez cywilów, a także w szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej.

Ataku dokonano na kilka godzin przed wejściem w życie 12-godzinnego zawieszenia broni zaakceptowanego oficjalnie przez obie strony konfliktu.

Czytaj więcej w Money.pl
Abbas zaprzysiągł palestyński rząd jedności Izrael wzywa społeczność międzynarodową do nieuznawania tego rządu.
Izrael zgodził się na wstrzymanie ognia Kerry opuścił dziś Kair po nieudanych próbach doprowadzenia do dłuższego rozejmu między Izraelem i rządzącym w Strefie Gazy Hamasem.
Kolejne ofiary w Strefie Gazy, nie działa... Po trzykrotnym nalocie bombowym przestała działać jedyna elektrownia w Strefie Gazy.
ONZ zapowiada śledztwo. Rezolucja przyjęta Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay powiedziała dziś, że Izrael nie czyni dość, by chronić cywilów, a jednocześnie potępiła ataki rakietowe Hamasu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)