Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palestyna
26.07.2014 07:28

Atak na Strefę Gazy. Izrael bombarduje miasta

8 Palestyńczyków, w tym 4 dzieci, zginęło w nocy z piątku na sobotę podczas izraelskiego ataku lotniczego na miasto Chan Junis, w południowej cześci Strefy Gazy - poinformowały służby ratownicze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

8 Palestyńczyków, w tym 4 dzieci, zginęło w nocy podczas izraelskiego ataku lotniczego na miasto Chan Junis, w południowej części Strefy Gazy - poinformowały służby ratownicze.

W ten sposób liczba ofiar śmiertelnych obecnej fazy konfliktu Izraela z rządzącym w Strefie Gazy Hamasem wzrosła, po stronie palestyńskiej, do 879. Dalszych 20 osób zostało podczas tego ataku rannych.

Izrael twierdzi, że wysoka liczba ofiar spowodowana jest tym, że bojownicy Hamasu zajmują stanowiska obok lub w domach zajmowanych przez cywilów, a także w szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej.

Ataku dokonano na kilka godzin przed wejściem w życie 12-godzinnego zawieszenia broni zaakceptowanego oficjalnie przez obie strony konfliktu.

Czytaj więcej w Money.pl
Abbas zaprzysiągł palestyński rząd jedności Izrael wzywa społeczność międzynarodową do nieuznawania tego rządu.
Izrael zgodził się na wstrzymanie ognia Kerry opuścił dziś Kair po nieudanych próbach doprowadzenia do dłuższego rozejmu między Izraelem i rządzącym w Strefie Gazy Hamasem.
Kolejne ofiary w Strefie Gazy, nie działa... Po trzykrotnym nalocie bombowym przestała działać jedyna elektrownia w Strefie Gazy.
ONZ zapowiada śledztwo. Rezolucja przyjęta Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay powiedziała dziś, że Izrael nie czyni dość, by chronić cywilów, a jednocześnie potępiła ataki rakietowe Hamasu.
Tagi: palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz