Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w libii
07.02.2014 07:48

Atak na siedzibę sztabu generalnego sił zbrojnych w Libii

Armia libijska odparła atak na siedzibę sztabu generalnego w południowej dzielnicy Trypolisu. Napastników nie udało się zidentyfikować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Armia libijska odparła wczoraj wieczorem atak na siedzibę sztabu generalnego w południowej dzielnicy Trypolisu - poinformował jej rzecznik. Napastników nie udało się zidentyfikować.

_ - Nieznani uzbrojeni osobnicy próbowali wedrzeć się do siedziby sztabu generalnego, ale strażnicy oparli atak _ - powiedział dziennikarzom płk. Ali al-Szeiki._ - Napastnicy uprowadzili kilka samochodów i trochę broni, zanim się wycofali _ - dodał rzecznik.

W Libii panuje napięcie przed zapowiedzianymi na piątek demonstracjami przeciwko decyzji Powszechnego Kongresu Narodowego (parlamentu) przedłużenia swojego mandatu, który miał wygasnąć 7 lutego.

Parlament postanowił przedłużyć swój mandat do grudnia br. uchwalając odpowiednie poprawki do konstytucji, mimo sprzeciwu znacznej części ludności niezadowolonej z jego niezdolności do przywrócenia porządku i położenia kresu anarchii w kraju.

Obserwatorzy podkreślają, że zapowiedziane demonstracje mogą stać się okazją do zbrojnych starć rywalizujących ugrupowań.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawe starcia w Libii. Dziś początek strajku W rezultacie starć co najmniej 43 osoby poniosły śmierć a ponad 450 zostało rannych.
NATO pomoże Libijskiemu wojsku Nie oznacza to, że sojusz wyśle do Libii swoich żołnierzy. Chodzi jedynie o kilkunastoosobową ekipę, która od czasu do czasu będzie jeździć do Libii, by doradzać tamtejszym wojskowym.
Francja wysłała specjalną jednostkę. Powód? Francuska szkoła podstawowa i liceum w Trypolisie zostały zamknięte po zamachu na ambasadę Francji. Śledztwo otworzyła paryska prokuratura.
Tagi: sytuacja w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz