Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na posterunek policji. 8 osób nie żyje

0
Podziel się:

W Sinkiangu regularnie dochodzi do konfliktów pomiędzy stanowiącymi tam większość Ujgurami a ludnością napływową należącą do grupy etnicznej Han.

Atak na posterunek policji. 8 osób nie żyje
(PAP/EPA/YU TU)

Policja zastrzeliła osiem osób w Sinkiangu (Xinjiangu) na północnym zachodzie Chin, odpierając atak terrorystyczny - poinformowały władze tego regionu autonomicznego na swej stronie internetowej.

Do zajścia doszło w pobliżu Kaszgaru. _ Dziewięciu zbirów (...) zaatakowało posterunek policji, detonując materiały wybuchowe i podpalając policyjne samochody. Policja podjęła zdecydowane działania, zabijając ośmiu i ujmując jednego _ - głosi oświadczenie władz.

W Sinkiangu regularnie dochodzi do konfliktów pomiędzy stanowiącymi tam większość Ujgurami (wyznającą islam mniejszość etniczną w Chinach) a ludnością napływową należącą do chińskiej grupy etnicznej Han. Ujgurzy twierdzą, że są dyskryminowani przez władze, skarżą się na prześladowania kulturalne i religijne. Pekin zarzuca ugrupowaniom ujgurskim dążenia separatystyczne i terroryzm.

W połowie grudnia podczas zamieszek w pobliżu Kaszgaru policja zastrzeliła 14 osób. Zginęło też wtedy dwóch policjantów.

Sinkiang ma znaczenie strategiczne, sąsiaduje bowiem z Pakistanem, Tadżykistanem, Kirgistanem i Kazachstanem, a poza tym na jego obszarze znajdują się złoża ropy, gazu i węgla.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja zastrzeliła 14 osób podczas rozruchów W niedzielnych rozruchach zginęło także dwóch policjantów.
Napadli na posterunek uzbrojeni w siekiery Napastnicy uzbrojeni w noże i siekiery zaatakowali wczoraj posterunek w miejscowości Serikbuya, niedaleko historycznego miasta Kashgar. Zginęło dziewięciu napastników i dwóch policjantów.
Sprawca groźnego zamachu zatrzymany W wyniku serii niewielkich eksplozji przed siedzibą partii w Taiyuan, w północnej prowincji Shanxi, zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)