Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na ministerstwo w Jemenie przeprowadzili Saudyjczycy

0
Podziel się:

Ministerstwo Obrony zapewniło, że odzyskało pełną kontrolę nad terenem resortu, po tym gdy wczoraj kompleks zaatakowali bojownicy związani z Al-Kaidą.

Atak na ministerstwo w Jemenie przeprowadzili Saudyjczycy
(PAP/EPA/YEMENI DEFENSE MINISTRY)

Według raportu armii jemeńskiej na temat wczorajszego ataku na Ministerstwo Obrony sprawców zamachu było 12, a większość stanowili obywatele Arabii Saudyjskiej. O raporcie złożonym prezydentowi Abd ar-Rab Mansur al-Hadiemu powiadomił sztab generalny.

_ Liczbę terrorystów szacuje się na 12, a większość z nich to obywatele Arabii Saudyjskiej. Komisja śledcza wciąż pracuje nad uzyskaniem dalszych informacji na temat terrorystów i ich celów _ - głosi raport. Armia podała, że wszyscy napastnicy zostali zabici.

Wcześniej Ministerstwo Obrony zapewniło, że odzyskało pełną kontrolę nad terenem resortu, po tym gdy wczoraj kompleks zaatakowali bojownicy związani z Al-Kaidą, zabijając 52 osoby. Zginęli m.in. cudzoziemcy lekarze.

Resort podał, że trzech bojowników zabito przy bramie wjazdowej na teren ministerstwa, gdzie atak rozpoczął się od zamachu samobójczego. Trzech innych zginęło po tym, gdy w należącym do kompleksu szpitalu wojskowym napastnicy zabili cudzoziemskich lekarzy. Dalszych zamachowców zabito podczas pościgu i walki.

Liczba osób rannych wzrosła dzisiaj do 215. Zabici cudzoziemcy pochodzili z Niemiec, Wietnamu, Indii i Filipin.

Do zamachu przyznała się Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP). Oświadczyła, że zaatakowała siedzibę resortu obrony, _ ponieważ mieści się tam centrum sterowania dronami _ USA, a ponadto ministerstwo _ gości amerykańskich ekspertów _.

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i przyczółkiem AQAP - organizacji od kilku lat uważanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy. USA atakują terrorystów AQAP ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

Ponadto Jemen stanowi ważny punkt transportu ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej, która jest największym producentem tego surowca na świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak na ministerstwo obrony. Dziesiątki ofiar Zamachu dokonał samobójca, który wjechał samochodem w bramę wjazdową resortu.
Starcia z Al-Kaidą w Jemenie. Są zabici Z informacji jemeńskiego resortu obrony wynika, że bojownicy zaatakowali posterunek wojskowy w pobliżu miasta Sajun.
Al-Kaida przyznała się do zamachu w Jemenie Wczoraj na terenie kompleksu ministerstwa obrony doszło najpierw do samobójczego zamachu; napastnik staranował samochodem bramę.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)