Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak Izraela na Strefę Gazy. W odwecie uderzyli w ośrodki szkoleniowe

0
Podziel się:

Według świadków samoloty uderzyły na ośrodek szkoleniowy zbrojnego skrzydła Islamskiego Dżihadu i zbrojnego ramienia Hamasu.

Atak Izraela na Strefę Gazy. W odwecie uderzyli w ośrodki szkoleniowe
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bFeWVtYR

Izrael zbombardował wczoraj późnym wieczorem liczne cele w Strefie Gazy w odpowiedzi na ostrzał rakietowy, dokonany wcześniej tego dnia przez ugrupowanie palestyńskie Islamski Dżihad - poinformowali świadkowie.

Rzecznik palestyńskiego pogotowia ratunkowego poinformował, że na razie nie ma doniesień o ofiarach.

Armia izraelska podała w komunikacie, że wzięła na cel i uderzyła w 29 punktów terrorystycznych w Strefie Gazy, rządzonej przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

bFeWVtYT

_ - Środki odwetowe były szybkie i dokładne. Celowaliśmy w infrastrukturę, która służy terrorystom do ćwiczeń, planowania i dokonywania tych okropnych ataków _ - powiedział podpułkownik Peter Lerner.

Według świadków, wśród nich fotografa agencji AFP, izraelskie samoloty dokonały nalotów z południa i północy. Uderzyły na ośrodek szkoleniowy Brygad Al-Kuds, zbrojnego skrzydła Islamskiego Dżihadu i Brygad Izz ad-Dina el-Kassama, zbrojnego ramienia Hamasu.

Miejscowe struktury bezpieczeństwa podały, że wcześniej z tych miejsc ewakuowano ludzi.

Wczoraj w kierunku Izraela ze Strefy Gazy wystrzelono kilkadziesiąt rakiet. Do ataku przyznały się Islamski Dżihad i Ludowe Komitety Oporu.

bFeWVtYZ

Armia izraelska podała, że to największy jednorazowy atak od 2012 roku. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył przez swojego rzecznika, że _ jeśli nie będzie spokoju na (izraelskim) południu, będzie hałas w Strefie Gazy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak na Izrael. Wystrzelono nawet 50 rakiet Bojownicy zbrojnych grup palestyńskich ostrzelali południowy Izrael. Różne źródła podają sprzeczne informacje o liczbie odpalonych pocisków.
Nie udzielili pomocy medycznej - złe papiery Izrael przyjmuje jedynie pisma oznaczone nazwą "Palestyńskie Władze Narodowe" (Autonomia Palestyńska).
Niepokoje w Strefie Gazy. Zginęli cywile Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy.
bFeWVtZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)