Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak hakerów w usa
24.04.2013 07:08

Atak hakerów na konto Associated Press. FBI bada sprawę

FBI rozpoczęło śledztwo, które ma wyjaśnić, jak hakerom udało się wysłać fałszywą wiadomość o wybuchach w Białym Dom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cliff1066/CC/Flickr)

*FBI rozpoczęło śledztwo, które ma wyjaśnić, jak hakerom udało się włamać na główne konto agencji Associated Press na Twitterze i wysłać fałszywą wiadomość o wybuchach w Białym Dom. *

Informację przekazała rzeczniczka FBI Jenny Shearer. Nie podała jednak żadnych szczegółów.

Z przejętego profilu agencji AP hakerzy wysłali fałszywy komunikat, że w Białym Domu miały miejsce dwa wybuchy, a prezydent Barack Obama jest ranny.

Rzecznik Białego Domu Jay Carney szybko zdementował tę informację i zapewnił, że prezydent ma się całkiem dobrze.

Associated Press poinformowała, że zhakowane konto zawieszono na krótko po nadaniu z niego fałszywego komunikatu, oraz że wcześniej hakerzy podejmowali liczne próby przejęcia haseł dostępu od dziennikarzy agencji.

Nieprawdziwy tweet spowodował jednak trwające około pięciu minut zamieszanie na nowojorskiej giełdzie i znaczny, choć krótkotrwały, spadek notowań.

Czytaj więcej w Money.pl
Ile zarabia Barack Obama? Coraz mniej Z zeznań podatkowych amerykańskiego prezydenta i jego małżonki wynika, że w ubiegłym roku zarobili 608 tysięcy dolarów. To o 180 tysięcy dolarów mniej niż rok wcześniej.
Facebook zaatakowany. Nasze dane osobowe... Przedstawiciel Facebooka poinformował, że do ataku hakerów doszło w ubiegłym miesiącu. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Barack Obama rozpoczyna dziś drugą kadencję To będą trudne cztery lata - prezydenta USA popiera obecnie znacznie mniej obywateli niż u progu kariery.
Tagi: atak hakerów w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz