Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak dronów w Pakistanie. ONZ wzywa USA do ujawnienia liczby ofiar

0
Podziel się:

Wstępne dane ONZ wskazują, iż ponad 450 cywilów mogło zostać zabitych w takich atakach w Pakistanie, Afganistanie i Jemenie. Dokument zaznacza, że potrzebne są dalsze prace dla zweryfikowania tej liczby.

Atak dronów w Pakistanie. ONZ wzywa USA do ujawnienia liczby ofiar
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała wczoraj Stany Zjednoczone do ujawnienia na ile oceniają liczbę cywilów, którzy padli ofiarą ataków, przeprowadzanych przez amerykańskie samoloty bezzałogowe przeciwko islamistycznym bojownikom w różnych krajach.

Wstępne dane zebrane dla opublikowanego wczoraj wstępnego raportu ONZ wskazują, iż ponad 450 cywilów mogło zostać zabitych w takich atakach w Pakistanie, Afganistanie i Jemenie. Dokument zaznacza, że potrzebne są dalsze prace dla zweryfikowania tej liczby.

Sporządzony przez specjalnego sprawozdawcę ONZ Bena Emmersona raport twierdzi, iż USA i inne państwa używające bojowych samolotów bezzałogowych mają obowiązek badania doniesień o ofiarach wśród cywilów i przedstawiania prawnych podstaw dokonywania ataków.

Jak zaznacza agencja AP, Stany Zjednoczone publicznie ujawniają bardzo niewiele informacji na temat użycia własnych samolotów bezzałogowych, w tym szczególnie w Pakistanie i Jemenie, gdzie w działania takie zaangażowana jest CIA.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracownicy ONZ przygotowują się na atak USA Pracownicy misji humanitarnej ONZ w Syrii przygotowują plany awaryjne na wypadek zbrojnej interwencji w tym kraju; chcą jednak nadal pomagać ofiarom wojny domowej.
Wysłali Scuda na dzielnicę mieszkaniową Organizacje opozycyjne twierdzą, że wśród ofiar jest matka z dwojgiem dzieci. Wybuch zniszczył 10 domów. Ofiar może być więcej, gdyż pod gruzami budynków są ludzie.
Drony atakują już o 70 procent częściej W zeszłym roku drony użyły w Afganistanie broni 506 razy, w porównaniu z 294 przypadkami w 2011 roku.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)