Notowania

atak terrorystyczny
16.12.2014 23:34

Atak w Sydney. David Cameron straszy: U nas może być podobnie

Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego do poziomu drugiego w pięciostopniowej skali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Number 10)

_ __ Zagrożenie, przed którym stoimy, to atak przeprowadzony przez pojedynczą osobę, do którego może dojść w każdej chwili _ - powiedział brytyjski premier David Cameron. Przyznał, że trudno jest zapobiegać zamachom przeprowadzanym przez osoby radykalizujące się przez internet i działające w sposób nagły i często przypadkowy.

W Wielkiej Brytanii w każdej chwili może dojść do takiego samego ataku, jaki w poniedziałek miał miejsce w Sydney - ostrzegł Cameron. Szef rządu widzi zagrożenie ze strony zradykalizowanych_ samotnych wilków. _

Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego do poziomu drugiego w pięciostopniowej skali ze względu na możliwe zamachy dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Drugi stopień oznacza wysokie prawdopodobieństwo ataku, choć bez informacji wywiadowczych wskazujących na jego bezpośrednią bliskość.

W poniedziałek ok. 50-letni uchodźca z Iranu Man Haron Monis, w przeszłości skazany za pisanie nienawistnych listów do rodzin żołnierzy poległych za granicą oraz oskarżony o napaści na tle seksualnym i pomoc w zabójstwie swojej żony, wdarł się do kawiarni w Sydney i wziął zakładników. Według mediów porywacz zażądał rozmowy telefonicznej z premierem Australii Tonym Abbottem oraz dostarczenia flagi IS.

We wtorek rano czasu miejscowego australijska policja przeprowadziła szturm w celu odbicia zakładników. Zginęły trzy osoby, w tym napastnik, a cztery zostały ranne.

Czytaj więcej w Money.pl
Australijczycy w szoku po ataku w Sydney Tłumy Australijczyków od rana opłakuje ofiary ataku na kawiarnię.
Polska zagrożona atakiem terrorystycznym? Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej podkreśla, że atak terrorystyczny w Sydney nie wpływa na bezpieczeństwo naszego kraju.
Atakowali siekierami i nożami. Jatka w... Według agencji Xinhua napastnicy byli wyposażeni w materiały wybuchowe, noże, siekiery i inne narzędzia, które ostatecznie skonfiskowała policja.
Tagi: atak terrorystyczny, zamach w wielkiej brytanii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz