Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Atak na sieć komputerową Białego Domu?

0
Podziel się:

- Wykryto w naszej sieci podejrzane działania - powiedział pragnący zachować anonimowość urzędnik administracji prezydenta Baracka Obamy.

Jay Carney, rzecznik Białego Domu
Jay Carney, rzecznik Białego Domu (Polaris/East News)

Komputery w Białym Domy były prawdopodobnie celem ataku hakerskiego. _ - Wykryto w naszej sieci podejrzane działania _ - powiedział pragnący zachować anonimowość urzędnik administracji prezydenta Baracka Obamy.

Nie sprecyzował on jednak, o jakie działania chodzi. Zapewnił, że natychmiast oceniono poziom zagrożenia i podjęto stosowne kroki.

Urzędnik podkreślił, że system komputerowy Białego Domu nie ucierpiał, choć - jak przyznał - niektóre jego elementy zostały naruszone.

W tej sytuacji, ze względów bezpieczeństwa, wyłączono tymczasowo z sieci niektóre komputery w Białym Domu.

Urzędnik zapewnił, że _ każde podejrzane działanie _ w sieci komputerowej Białego Domu traktowane jest bardzo poważnie. W przeszłości już wielokrotnie hakerzy próbowali atakować komputery w siedzibie prezydenta USA i innych instytucjach rządowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydali rekordowe 90 mln dol, aby oczernić - _ To prawdziwy dziki Zachód _ - przyznał w rozmowie Rob Christensen, czołowy komentator _ News and Observer _, dziennika wydawanego w stolicy Karoliny Północnej.
Izrael mówi o kryzysie w stosunkach z USA Minister finansów Izraela Jair Lapid oświadczył, że jest to kryzys, który wymaga rozwiązania.
Strzelanina w szkole w USA. Są ranni Media podają, że napastnik popełnił samobójstwo.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)