Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na Charlie Hebdo. Francuscy muzułmanie oddają hołd ofiarom masakry

0
Podziel się:

Piątek jest dniem modlitw wyznawców Islamu.

Atak na Charlie Hebdo. Francuscy muzułmanie oddają hołd ofiarom masakry
(PAP/EPA)

Francuscy muzułmanie mają dziś oddać hołd pamięci ofiar masakry w siedzibie redakcji pisma Charlie Hebdo. Piątek jest dniem modlitw wyznawców Islamu.

Minutą ciszy francuscy muzułmanie uczczą pamięć dwunastu zamordowanych osób. Apelują o to duchowni przywódcy tej sporej społeczności mieszkającej we Francji, gdzie znajduje się dwa tysiące trzysta meczetów. Do tego dochodzą sale modlitw, w których spotykają się wyznawcy Islamu, a nad Sekwaną i Rodanem, jak się oblicza, żyje ich od trzech i pół do pięciu milionów.

Organizacje muzułmańskie wzywają imamów, aby ci w zdecydowany sposób potępili terroryzm i publicznie deklarowali "pragnienie wspólnego życia w pokoju przy poszanowaniu wartości republikańskich". Wśród komentarzy ze strony mediów i polityków ten ostatni wątek jest bardzo mocno akcentowany - masakra w siedzibie Charlie Hebdo uważana jest za zamach na walory demokratyczne, przede wszystkim na wolność słowa.

Przywódcy największej organizacji wyznawców Islamu w tym kraju, Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego zaapelowali do wiernych o masowy udział w mającej się odbyć w niedzielę manifestacji solidarności i jedności narodowej. Muzułmanie obawiają się, że to co się wydarzyło sprawi, iż islam będzie utożsamiany z terroryzmem.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwo Islamskie: "Wysadźcie Francję w powietrze" _ Rozwalcie głowy tych niewiernych! _ - nawołuje organizacja w nagraniu wideo zamieszczonym w sieci.
Czterech znanych rysowników celem ataku Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zamachu terrorystycznego na redakcję Charlie Hebdo zostaną ujęci.
Wjeżdżał w ludzi. Krzyczał "Allah Akbar" Jak poinformowała w wczoraj wieczorem agencja AFP, powołując się na policję, rannych zostało 11 osób, w tym dwie ciężko.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)