Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na autobus z cywilami na Ukrainie. Liczba ofiar wzrasta

0
Podziel się:

Władze Ukrainy oskarżyły o ostrzelanie autobusu prorosyjskich separatystów.

Atak na autobus z cywilami na Ukrainie. Liczba ofiar wzrasta
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bESpRmjV

Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku na autobus w okolicach Wołnowachy na wschodniej Ukrainie. Jak poinformował wczoraj wieczorem naczelnik milicji w obwodzie donieckim Wiaczesław Abroskin, w wyniku odniesionych ran zmarły kolejne dwie osoby.

Władze Ukrainy oskarżyły o ostrzelanie autobusu prorosyjskich separatystów. Przedstawiciel sztabu generalnego ukraińskiej armii Bohdan Bondar oświadczył, że wtorkowy atak separatystów na autobus pod Wołnowachą był prowokacją, którą zorganizowano m.in. na potrzeby rosyjskich stacji telewizyjnych.

_ Ataku na autobus z cywilnymi pasażerami dokonano z użyciem systemu rakietowego BM-21 (Grad). Terroryści prowadzili ogień z centrum Dokuczajewska (na północny wschód od Wołnowachy), gdzie znajdowali się korespondenci miejscowych i rosyjskich stacji telewizyjnych w celu nakręcenia materiałów o tym, jak nasi wojskowi odpowiedzą ogniem po centrum miasta (Dokuczajewska) _ - oświadczył Bondar. Czołowy przedstawiciel rebeliantów Denis Puszylin zaprzeczył oskarżeniom strony ukraińskiej.

bESpRmjX
Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie z Ukraińcami wracają do rozmów W ubiegłym tygodniu władze ukraińskie i separatyści dokonali wymiany wielu jeńców, co zostało uznane za krok w kierunku deeskalacji konfliktu.
Znamy termin ewakucji Polaków z Donbasu Z obszaru objętego konfliktem ewakuowane będą osoby polskiego pochodzenia, posiadające Kartę Polaka.
Rosjanie zmuszają dzieci do walki na Ukrainie? Według danych ukraińskiego wywiadu trwa proces zastępowania separatystycznych bojowników wojskowymi rosyjskich sił zbrojnych.
bESpRmky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)