Notowania

Przejdź na
niemcy
07.01.2015 14:23

Atak hakerów na strony rządu Angeli Merkel

Do ataku przyznała się prorosyjska grupa hakerów z Ukrainy określająca się jako CyberBerkut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Od kilku godzin nie działają poprawnie witryny rządu, Bundestagu czy kanclerz Angeli Merkel - poinformował jej rzecznik Steffen Seibert

- _ Nasze centrum danych zostało poważnie zaatakowane przez liczne systemy zewnętrzne. Wygląda na to, że celem jest takie przeciążenie naszego systemu, aby go sparaliżować _

Do ataku przyznała się prorosyjska grupa hakerów z Ukrainy określająca się jako CyberBerkut.

Hakerzy tłumaczą, że atak to odpowiedź na niemieckie wsparcie dla Ukrainy. Dwudniową wizytę w Berlinie rozpoczyna dziś ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy atakowani w sieci. 3 tys. razy dziennie Niektóre z nich to dzieło agencji wywiadowczych, przede wszystkim z Rosji i Chin.
Dzieci i Internet: problem niepożądanych treści Każdego roku coraz więcej dzieci korzysta z Internetu. Większość rodziców jest w pełni świadomych, że istnieją strony internetowe zawierające treści pornograficzne, ukazujące przemoc, promujące zażywanie narkotyków oraz prezentujące inne niepożądane treści. Jednak nie każdy rodzic wie, które konkretne kategorie takich niepożądanych stron najczęściej odwiedzają ich dzieci, ani jak często to robią.
Grecja wyjdzie ze strefy euro? Niemcy gotowi Niemiecki rząd rozważa różne scenariusze, dotyczące ewentualnego wyjścia Grecji ze strefy euro w konsekwencji zwycięstwa lewicowej Syrizy w nadchodzących wyborach.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz