Notowania

Przejdź na
atak hakerów na sony
07.01.2015 19:15

Atak hakerów na Sony. To najpoważniejszy taki incydent w historii USA

Dyrektor wywiadu USA oświadczył wyraził m.in. opinię, że cyberzagrożenie ze strony Rosji ma szczególnie wyrafinowany charakter.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Trebaffetti/iStockphoto)

Dyrektor wywiadu Stanów Zjednoczonych James Clapper oświadczył dziś, że niedawny cyberatak na koncern Sony Pictures, o co Waszyngton oskarżył Koreę Północną, był najpoważniejszą jak dotąd akcją hakerów przeciwko interesom USA.

Jak jednocześnie zaznaczył, sektor prywatny powinien pousuwać niedostatki wykorzystywanego oprogramowania i stosować segmentowanie danych, by zapewnić sobie ochronę przed dalszymi takimi atakami. Wyraził też opinię, że cyberzagrożenie ze strony Rosji ma szczególnie wyrafinowany charakter.

Pod koniec listopada hakerzy przejęli z komputerów Sony Pictures około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi. Uważa się, że ten bezprecedensowy w USA pod względem rozmiarów cyberatak miał związek z wyprodukowaniem przez koncern filmowej komedii _ Wywiad ze Słońcem Narodu _ ("The Interview"), której tematem jest zamach na północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Una.

73-letni emerytowany generał Clapper pełni funkcję dyrektora wywiadu państwowego USA - czyli koordynatora działalności wszystkich służb specjalnych oraz prezydenckiego doradcy w tej sferze.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/m330835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arktyczne-mrozy-w-usa,142,0,1688462.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Arktyczne mrozy w USA. Nawet -45 stopni! Na północy kraju, w takich stanach jak Minnesota i Wisconsin, termometry wskażą minus 45 stopni Celsjusza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/m330811.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/audi-a7-sportback-piloted-driving-concept--,153,0,1688217.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Audi A7 Sportback piloted driving concept - po co komu kierowca? Wydaje się, że kolejnym krokiem w rozwoju motoryzacji nie są nowe jednostki napędowe zasilane wodą,...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/m322255.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama-zaprosil-nowego-prezydenta-tunezji-do,239,0,1688047.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama dzwoni i zaprasza. Jest data wizyty Obama zadzwonił dziś do Essebsiego i pochwalił Tunezyjczyków za zdolność do pokojowego kompromisu, którą wykazywali się podczas historycznej i trwającej cztery lata transformacji.
Tagi: atak hakerów na sony, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz