Notowania

atak hakerów na sony
22.12.2014 23:47

Atak hakerów na Sony. Stany żadają odszkodowania od Korei Północnej

- Rząd Korei Płn. ma długą historię wypierania się destrukcyjnych i prowokacyjnych działań - oświadczyła rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)
Koreańskie władze, na czele których stoi Kim Dzong Un, zapowiadają dalsze ataki</br>

Zaostrza się retoryka na linii Waszyngton - Pjongjang. Korea Północna ostrzega Stany Zjednoczone przed podejmowaniem akcji odwetowej po ataku hakerów na firmę Sony Pictures. Amerykańskie władze wzywają Koreę Północną, by zaprzestała gróźb i zapłaciła odszkodowanie.

USA oskarżyły Koreę Północną o dokonanie ataku na sieć Sony Pictures. Doprowadziło to do wycieku dużej liczby wartościowych danych tej firmy i wycofania premiery komedii opowiadającej o zamachu na Kim Dzong Una. Prezydent Barack Obama zapowiedział kroki odwetowe, na co Pjongjang odpowiedział groźbami niekreślonych ataków na Biały Dom, Pentagon i całe Stany.

Rzeczniczka Departamentu Stanu oświadczyła, że amerykańskie władze nie mają informacji o konkretnym zagrożeniu. Wezwała też Koreę Płn. do zaprzestania gróźb i zachowania umiaru.

- _ Rząd Korei Płn. ma długą historię wypierania się destrukcyjnych i prowokacyjnych działań _ - oświadczyła rzeczniczka i dodała, że najlepszym rozwiązaniem dla Pjongjangu jest przyznanie się do winy i wypłacenie Sony Pictures odszkodowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Płn. krajem finansującym terroryzm? Korea Północna przez około 20 lat figurowała na tej liście, ale została z niej usunięta w 2008 r., za prezydentury George'a W. Busha.
Kim Dzong Un pomoże USA ścigać hakerów? Pjongjang po raz kolejny zaprzeczył, jakoby stał za tym atakiem. - _ Możemy udowodnić - nie uciekając się do tortur, jak robi to CIA _- że nie mamy nic wspólnego z tym incydentem - dodał resort.
Cyberatak na Sony. Korea Płn.: To nie my - _ Nie wiemy, gdzie w USA jest firma Sony Pictures i co zrobiła, że stała się celem ataku i nie uważamy, że musimy to wiedzieć _ - głosi oświadczenie północnokoreańskich władz.
Tagi: atak hakerów na sony, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz