Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ashton żąda wyjaśnienia wydarzeń z Odessy

0
Podziel się:

Ashton zaapelowała o powściągliwość, aby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji na Ukrainie.

Ashton żąda wyjaśnienia wydarzeń z Odessy
(World Economic Forum/CC BY-SA 2.0/wikimedia commons)

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zaapelowała o przeprowadzenie niezależnego dochodzenia w celu ustalenia winnych śmierci ponad 40 ludzi.

Ashton zaapelowała o powściągliwość, aby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji na Ukrainie.

_ - Wydarzenia, które doprowadziły do tragicznej utraty życia przez tylu ludzi, powinny zostać wyjaśnione w toku niezależnego śledztwa, a winni tych kryminalnych czynów muszą zostać osądzeni _ - głosi komunikat Ashton. Zaapelowała, by _ nie wykorzystywać tej tragedii dla podsycania nienawiści, podziałów i bezsensownej przemocy _.

Jak podkreśliła, nadeszła _ chwila refleksji dla wszystkich stron i okazja dla wszystkich Ukraińców, by zjednoczyć się i znaleźć sposoby przezwyciężenia sztucznie podsycanych podziałów _. _ Wszystkie siły polityczne muszą wziąć na siebie odpowiedzialność i zaangażować się w pokojowy i włączający dialog, aby wspólnie znaleźć drogę wyjścia z kryzysu _ - głosi komunikat szefowej dyplomacji UE.

Prokurator obwodu odeskiego Ihor Borszulak poinformował w sobotę, że po zamieszkach w Odessie, gdzie w piątek doszło do brutalnych starć między zwolennikami jedności Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, zginęło 46 osób. 31 osób z tej grupy zginęło w pożarze w siedzibie związków zawodowych, gdzie znajdował się sztab separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ashton ponownie jedzie do Kijowa. Chce pomóc Jednym z tematów rozmów może być ewentualne wsparcie gospodarcze dla Ukrainy po zakończeniu kryzysu.
UE zareagowała na działania milicji na Ukrainie Unia Europejska potępiła "nadmierną przemoc" przeciwko demonstrantom w Kijowie. Wezwała władze Ukrainy do poszanowania wolności słowa i zgromadzeń oraz do wyciągnięcia konsekwencji wobec odpowiedzialnych za przemoc.
Unia Europejska nie może utracić Ukrainy Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła nadzieję, że Ukraina poczyni wysiłki w celu podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE na listopadowym szczycie w Wilnie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)