Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asad zwalnia więźniów politycznych

0
Podziel się:

Wśród uwolnionych w ramach amnestii są islamiści pochodzący z prowincji: Hama, Ar-Rakka i Idlib.

Asad zwalnia więźniów politycznych
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Ponad 450 więźniów politycznych i więźniów sumienia, w tym islamiści i Kurdowie, wyszło na wolność od ogłoszenia w środę amnestii w Syrii - poinformował w niedzielę dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

Dodał, że wśród uwolnionych znaleźli się islamiści pochodzący z muhafaz (prowincji): Hama, Ar-Rakka i Idlib. Zostali oni skazani na mocy prawa, które sankcjonuje nawet karę śmierci dla członków Bractwa Muzułmańskiego.

Ta organizacja została zdelegalizowana na początku lat 80. XX wieku. W roku 1982 Bractwo Muzułmańskie wszczęło bunt przeciwko ówczesnemu prezydentowi Syrii Hafezowi el-Asadowi, ojcu obecnego szefa państwa. Bunt został krwawo stłumiony, zginęło wiele tysięcy ludzi.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t141217.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;ofiary;starc;antyrezimowych;w;syrii,71,0,845383.html) Nowe ofiary starć antyreżimowych w Syrii
Trwające w Syrii od 18 marca roku protesty społeczne są najpoważniejszym dotychczas politycznym wyzwaniem dla prezydenta Baszara el-Asada, który w 2000 roku przejął najwyższy urząd w państwie po zmarłym ojcu.

Próbując załagodzić nastroje Asad zniósł stan wyjątkowy obowiązujący w kraju od 48 lat. Demonstranci domagający się jego ustąpienia nie zaprzestali jednak organizowania w całym kraju protestów, które są krwawo tłumione przez siły bezpieczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t141216.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izrael;strzela;na;granicy;z;syria,11,0,845323.html) Izrael strzela na granicy z Syrią Żołnierze izraelscy otworzyli ostrzegawczy ogień do palestyńskiej manifestacji na terytorium Syrii. Syryjska TV podała, że zginęły 3 osoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t47305.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/clinton;naciska;bo;asad;musi;odejsc,123,0,844155.html) Clinton naciska. Bo Asad musi odejść Szefowa dyplomacji amerykańskiej zażądała, aby wspólnota międzynarodowa wykazała większą jedność wobec sytuacji w Syrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t140444.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;czolgi;w;miescie;trzech;zabitych;cywilow,223,0,841439.html) Syria: Czołgi w mieście. Trzech zabitych cywilów Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych, gdy czołgi armii syryjskiej wdarły się do obleganego od niedzieli miasta Talbisa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)