Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Asad ogłosił dekret o "amnestii powszechnej"

0
Podziel się:

Prezydent Syrii Baszar el-Asad wybacza "wszystkie zbrodnie" popełnione do tego dnia - poinformowała państwowa telewizja syryjska.

Asad ogłosił dekret o "amnestii powszechnej"
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/wikimedia commons)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad wybacza _ wszystkie zbrodnie _ popełnione do tego dnia - poinformowała państwowa telewizja syryjska. Ogłoszenie dekretu szefa państwa nastąpiło w niecały tydzień po wyborach prezydenckich.

Telewizja powołała się m.in. na ministra sprawiedliwości, wskazując, że _ amnestia _ następuje _ w ramach pojednania po zwycięstwach armii syryjskiej _ w walce z rebeliantami.

Jest to piąta amnestia powszechna ogłoszona przez Asada od wybuchu rewolty w marcu 2011 roku. Prezydent, którego reżim nazywa rebeliantów _ terrorystami _, ogłaszał amnestię 31 maja i 21 lipca 2011 roku oraz 15 stycznia i 16 kwietnia 2013 roku.

W wyborach prezydenckich z 3 czerwca, które zostały określone przez opozycję i Zachód jako _ parodia demokracji _, Asad uzyskał 88,7 proc. głosów. Głosowanie odbyło się na terenach kontrolowanych przez reżim.

Główna koalicja opozycji syryjskiej skrytykowała reelekcję Asada jako _ nieprawomocną _ i zapowiedziała kontynuację powszechnej rewolty przeciwko jego reżimowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Większa pomoc dla rebeliantów w Syrii Do powstańców już trafiło kilkadziesiąt pocisków przeciwpancernych, ale to tylko początek - podało amerykańskie radio NPR.
Asad nie wróci do pokojowych rozmów? Władze Syrii nie podjęły jeszcze decyzji o wzięciu udziału w drugiej rundzie negocjacji w ramach konferencji pokojowej Genewa 2.
W nalotach na Aleppo zginęło 5 dzieci Według źródeł opozycyjnych, styczeń był najtragiczniejszym miesiącem konfliktu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)