Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Asad dziękuje Rosji za wsparcie w obliczu "brutalnego ataku"

0
Podziel się:

Prezydent jest wdzięczny Rosji za stanowisko, jakie zajęła wobec brutalnego ataku.

Baszar el-Asad i Władimir Putin
Baszar el-Asad i Władimir Putin (AP/Fotolink/East News)

Asad uznał też, że stanowisko Rosji, która sprzeciwia się grożeniu Syrii interwencją zbrojną, jeśli nie zrezygnuje z broni chemicznej, może się przyczynić do powstania _ nowej równowagi na świecie _.

- _ Prezydent przekazał podziękowania pod adresem Rosji za stanowisko, jakie zajęła wobec brutalnego ataku, którego był celem, i wobec terroryzmu wspieranego przez państwa zachodnie, kraje regionu i arabskie _ - poinformowała państwowa telewizja.

Riabkow, który przyjechał do Syrii wczoraj wieczorem, powiedział, że otrzymał od Damaszku informacje potwierdzające tezę, że atak chemiczny na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia był _ prowokacją rebeliantów _.

_ - Jesteśmy rozczarowani postawą Sekretariatu ONZ i ekspertów ONZ, którzy przebywali w Syrii i którzy przygotowali swój raport w sposób wybiórczy i niekompletny, nie biorąc pod uwagę elementów, na które wielokrotnie zwracaliśmy uwagę _ - podkreślił Riabkow.

Również dziś syryjski wiceminister spraw zagranicznych Fajzal Mokdad wyraził przekonanie, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie przyjmie rezolucji, w której, zgodnie z VII rozdziałem Karty Narodów Zjednoczonych, Syrii grozić będą sankcje, jeśli nie wdroży programu likwidacji broni chemicznej przewidzianego w rosyjsko-amerykańskim porozumieniu z Genewy.

_ - Sądzę, że jest to wielkie kłamstwo zachodnich potęg i wierzymy, że (rozdział VII) nie zostanie nigdy wykorzystany, ponieważ nie ma usprawiedliwienia dla jego użycia _ - powiedział Mokdad w rozmowie z AFP.

Czytaj więcej w Money.pl
"Asad przechytrzył Amerykanów" - _ Dzięki konwencji o zakazie broni chemicznej, dyktator uzyskał pole manewru. To akt słabości USA _ - krytykują eksperci.
Szef syryjskiej dyplomacji jedzie do Rosji Walid el-Mualim spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem - podało MSZ Rosji.
Zaskakująca oferta dla Rosjan w sprawie Syrii Arabia Saudyjska zaoferowała Rosji korzyści gospodarcze, w tym duży kontrakt na broń, pod warunkiem, że Moskwa przestanie wspierać syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)