Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arsenij Jaceniuk nie będzie kandydował na prezydenta

0
Podziel się:

W parlamencie trwają obrady, w trakcie których ma być oficjalnie ogłoszone i zatwierdzone nazwisko premiera oraz skład nowego rządu.

Arsenij Jaceniuk nie będzie kandydował na prezydenta
(Ybilyk/wikimedia commons)

Szef parlamentarnej frakcji partii Batkiwszczyna Arsenij Jaceniuk, który jest kandydatem na premiera Ukrainy, nie wystartuje w zaplanowanych na maj wcześniejszych wyborach prezydenckich. Wynika to z jego czwartkowej wypowiedzi, jaka padła w rozmowie z dziennikarzami.

_ - Zrozumcie, że człowiek, który stanie na czele Rady Ministrów albo Rady Najwyższej (parlamentu) jest kamikadze i nie pójdzie na wybory prezydenta _ - oświadczył.

Dodał, że proponował obsadzenie stanowisk premiera i szefa parlamentu partiom Udar i Swoboda, ale odmówiły.

_ - Osobiście zaproponowałem naszym partnerom koalicyjnym, by objęli stanowisko premiera i przewodniczącego Rady Najwyższej. Ale nasi główni partnerzy wezmą udział w wyborach prezydenckich, dlatego nasza oferta pozostała bez odzewu _ - powiedział.

Jaceniuk uchylił się także od odpowiedzi na pytanie, kiedy należy oczekiwać na Ukrainie wyborów parlamentarnych.

_ - Nie podejmuję takich decyzji samodzielnie. O tym ma decydować Rada Najwyższa. Teraz w państwie należy przede wszystkim wybrać prezydenta _ - powiedział cytowany przez gazetę internetową _ Ukrainska Prawda _.

W parlamencie trwają obrady, w trakcie których ma być oficjalnie ogłoszone i zatwierdzone nazwisko premiera oraz skład nowego rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski: To bardzo niebezpieczna gra Według rosyjskich danych około 60 proc. z 2 mln mieszkańców Krymu to Rosjanie, 25 proc. - Ukraińcy i 12 proc. - krymscy Tatarzy.
Rosja oburzona "profanacją pomników" Według rosyjskich mediów na Ukrainie zburzono już około 200 pomników Lenina.
"Ten skład odpowiada interesom Zachodu" Rząd będzie musiał dołożyć wielu starań, aby uwolnić się od oskarżeń o nacjonalizm i wyznawanie banderowskiej ideologii - wskazuje Rossijskaja Gazieta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)