Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Arsen Awakow: "Nie wiadomo, gdzie znajduje się Janukowycz"

0
Podziel się:

Ostatni raz obalonego prezydenta widziano w Doniecku na wschodzie kraju.

Arsen Awakow: "Nie wiadomo, gdzie znajduje się Janukowycz"
(PAP/EPA/ANDRIY MOSIENKO / POOL)

Ukraińskie władze nie wiedzą, gdzie znajduje się odsunięty od władzy prezydent Wiktor Janukowycz - oświadczył dzisiaj p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow. Nie wiadomo też, gdzie jest były prokurator generalny i ministrowie z ekipy Janukowycza.

Ostatni raz obalonego prezydenta widziano w Doniecku na wschodzie kraju - poinformował Awakow.

- _ Wczoraj doszło do incydentu, podczas którego Straż Graniczna nie zezwoliła na wylot nieznanego (nieoznakowanego) samolotu. Była przy nim ochrona prezydenta. W związku z tym, że maszyna nie przeszła kontroli, została zatrzymana. Z samolotu wyszedł Janukowycz, wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku _ - powiedział Awakow.

Nieznany pozostaje los szefa ministerstwa dochodów i podatków Ołeksandra Kłymenki oraz odsuniętych wczoraj od sprawowania swych funkcji prokuratora generalnego Wiktora Pszonki i byłego p.o. szefa MSW Witalija Zacharczenki, który oskarżany jest o rozlew krwi na Majdanie.

_ - Wczoraj Kłymenko i Pszonka zostali zatrzymani na lotnisku w Doniecku, jednak do sali VIP wdarli się uzbrojeni ludzie, doszło do strzelaniny i Kłymenko z Pszonką odjechali. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie _ - powiedział Awakow.

Dodał, że do Moskwy odleciał były wiceprzewodniczący parlamentu Ihor Kałetnyk. _ - Straż Graniczna nie miała podstaw do zatrzymania; posiadał on wszystkie dokumenty konieczne do przekroczenia granicy _ - oświadczył p.o. ministra spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozejm na Ukrainie. Takiego dnia na Majdanie dawno nie było Asthon Wezwała obie strony konfliktu, zwolenników odsuniętego od władzy przez parlament prezydenta Wiktora Janukowycza oraz opozycję, do prowadzenia konstruktywnego dialogu, aby odwzajemnić uzasadnione aspiracje demokratyczne narodu ukraińskiego.
Putin jest wciąż największym źródłem kłopotów Ukrainy Rosjanie mogą próbować rozpalić separatystyczne pożary na wschodniej, rosyjskojęzycznej Ukrainie oraz na Krymie.
Wielka akcja pisania listów do Janukowycza Akcja została zorganizowana ze względu na dramatyczny rozwój wypadków na Ukrainie, kolejne ofiary śmiertelne i brutalne represje ze strony władz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)