Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia USA nie chce wchodzić do Syrii i Iraku

0
Podziel się:

Żołnierze nie ufają, że Barack Obama ma skuteczną strategię pokonania islamistów.

Armia USA nie chce wchodzić do Syrii i Iraku
(US Air Force / Flickr (CC BY-NC 2.0))

Amerykańscy żołnierze nie chcą operacji lądowej w Syrii i Iraku. Takie są wyniki sondażu tygodnika Military Times. Z badania wynika, że prezydent Barack Obama nie cieszy się uznaniem w armii Stanów Zjednoczonych.

Kiedy amerykańskie wojska opuszczały Irak w 2011 roku, dwie trzecie żołnierzy miało poczucie sukcesu. Teraz przekonanie takie ma tylko 30 procent. Wśród wojskowych dominuje przekonanie o niedokończonej misji. Wielu uważa, że prezydent Barack Obama zbyt szybko wycofał wszystkie wojska USA z Iraku. Jednak aż 70 procent ankietowanych żołnierzy nie chce, aby Stany Zjednoczone angażowały się w kolejną operację lądową w tym kraju.

Tak jak większość Amerykanów wojskowi preferują bombardowania celów w Iraku i Syrii z powietrza. Niestety nie ufają, że ich przywódca ma skuteczną strategię pokonania islamistów. Notowania prezydenta Obamy, które wśród żołnierzy nigdy nie były wysokie w ostatnim czasie spadły do rekordowo niskiego poziomu. Tylko 15 procent amerykańskich żołnierzy pozytywnie ocenia go jako głównodowodzącego siłami zbrojnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia USA będzie walczyć z epidemią eboli Pomoc ze strony amerykańskiej armii będzie polegała m. in. na szybkim budowaniu ośrodków kwarantanny i szpitali polowych, transporcie sprzętu, zapewnianiu bezpieczeństwa personelowi medycznemu i pracownikom organizacji charytatywnych.
CIA będzie szkolić syryjskich powstańców? Oznacza to, że liczba szkolonych obecnie bojowników zostałaby podwojona.
Obama zadzwonił do Putina - twierdzi Kreml Moskwa i Waszyngton od początku konfliktu w Syrii zajmują całkowicie odmienne stanowiska wobec zdarzeń w tym kraju.
KOMENTARZE
(0)