Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia Chin. Wyślą 700 żołnierzy sił pokojowych do Sudanu Południowego

0
Podziel się:

Agencja Xinhua pisze, że 180 wojskowych poleci do Sudanu Południowego w styczniu, a pozostali żołnierze dołączą do nich w marcu.

Armia Chin. Wyślą 700 żołnierzy sił pokojowych do Sudanu Południowego
(Times Asi/Flickr)

Chiny wyślą swoich 700 żołnierzy do Sudanu Południowego. Będzie to batalion piechoty, który weźmie udział w misji pokojowej ONZ - poinformowały dziś chińskie media państwowe.

Agencja Xinhua pisze, że 180 wojskowych poleci do Sudanu Południowego w styczniu, a pozostali żołnierze dołączą do nich w marcu. Batalion będzie wyposażony w drony, transportery opancerzone, pociski przeciwpancerne, moździerze i inne rodzaje broni. Według Xinhua w regionach konfliktu na świecie rozmieszczonych jest ponad 2 tys. chińskich żołnierzy sił pokojowych.

W Sudanie Południowym od ponad roku trwa wojna domowa, w wyniku której zginęło ponad 10 tys. ludzi. Walka o władzę między prezydentem a jego byłym zastępcą pogrążyła kraj w chaosie i kompletnej ruinie.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak hakerów na Sony Pictures. Co na to... Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi wczorajszej rozmowie z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym potwierdził stanowisko Chin.
"Mamy zasadę: jeden kraj, dwa systemy" W tym roku region ten awansował na czwarte miejsce wśród najbogatszych terytoriów świata pod względem wielkości PKB na mieszkańca, wyprzedzając Szwajcarię.
Kraj w ruinie przez walkę prezydenta z... _ Ta wojna jest najgorsza ze wszystkich. Brat zabija brata i nie brakuje im pieniędzy na broń _ - mówi jeden z uchodźców.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)