Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
28.05.2013 20:58

Areszty dla podejrzanych o napaść na patrol policji

Do napaści na policjantów doszło w niedzielę wieczorem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Troje mieszkańców Lublina podejrzanych o napaść na dwoje funkcjonariuszy policyjnego patrolu zostało tymczasowo aresztowanych - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

- _ Wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec pozostałych trzech mężczyzn podejrzanych o napaść będą rozpoznawane przez sąd w środę _ - dodała rzeczniczka.

Do napaści na policjantów doszło w niedzielę wieczorem na ul. Turystycznej w Lublinie. Patrol policji - policjantka i policjant - przyjechał tam wezwany przez mieszkańców, którzy zgłosili, że kilku mężczyzn pije alkohol, hałasuje i zaczepia ludzi.

_ - Pod wskazanym adresem policjanci zauważyli kilka osób siedzących na murku i pijących alkohol. Gdy rozpoczęli legitymowanie, początkowo zaczęły się słowne zaczepki pod ich adresem, a później doszło do czynnej napaści. Napastnicy bili i kopali policjantów. Zbiegli przed przyjazdem dodatkowych patroli _ - poinformowała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dwójka pobitych funkcjonariuszy trafiła do szpitala i po badaniu zostali zwolnieni do domu; odnieśli ogólne obrażenia. W związku z tym zdarzeniem zatrzymano sześciu mężczyzn i jedną kobietę. Jeden z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony. Poszkodowani policjanci nie rozpoznali go jako napastnika" - dodała Syk-Jankowska.

Jednym z podejrzanych jest 44-letni Sławomir S., który już wcześniej był karany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pozostali czterej mężczyźni i kobieta są w wieku od 18 do 24 lat. Większość z nich przyznała się do zarzucanych im czynów. Za napaść na funkcjonariuszy policji i ich znieważenie grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/m100345.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/francja;zolnierz;raniony;nozem;w;paryzu,88,0,1313624.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Powtórka z Londynu? Tym razem Paryż Żołnierz patrolujący dzielnicę biznesową w zachodniej części Paryża został ugodzony nożem w szyję. Napastnik był _ ubrany w stylu arabskim _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m77926.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;zakonczyla;sledztwo;w;sprawie;pobicia;pracownikow;baru;z;kebabem,113,0,1297265.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Z widłami na pracowników baru z kebabem Ofiary doznały obrażeń, przede wszystkim twarzy; jeden z napadniętych miał także rany kłute klatki piersiowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m34405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;na;studenta;w;nocnym;sklepie;ochroniarz;oddal;12;strzalow,195,0,1283267.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ochroniarz strzelił 12 razy w nocnym sklepie Do sytuacji doszło dziś w nocy.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz