Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowano wandala na terenie opactwa benedyktynów w Jerozolimie

0
Podziel się:

Rzecznik policji poinformował, że 21-letni mężczyzna przedostał się na teren opactwa przez ogrodzenie i zniszczył drewniany krzyż i ławkę.

Aresztowano wandala na terenie opactwa benedyktynów w Jerozolimie
(Money.pl/Tomasz Bonek)
bEJuQUXV

Izraelska policja aresztowała wczoraj mężczyznę, który zbezcześcił drewniany krzyż i figurę na terenie opactwa benedyktynów przy bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Jerozolimie.

Rzecznik policji Micky Rosenfeld poinformował, że 21-letni mężczyzna przedostał się na teren opactwa przez ogrodzenie i zniszczył drewniany krzyż oraz ławkę. Został zatrzymany przez ochronę, która zawiadomiła policję.

Rzecznik zakonu benedyktynów, ojciec Nikodemus powiedział, że wandal zniszczył także posągi na terenie opactwa, w tym jeden, który wzniesiono na grobie jedynego mnicha z izraelskim obywatelstwem.

bEJuQUXX

Opactwo benedyktynów w Jerozolimie, które jest popularnym miejscem pielgrzymek, a także turystyczną atrakcją, w minionych latach często padało ofiarą wandali. Uważa się, że sprawcy wywodzą się z ruchu żydowskich ekstremistów przeprowadzających podobne ataki w odwecie za palestyńskie ataki lub w proteście przeciwko propalestyńskiej - jak twierdzą - polityce rządu. Celem wandali były meczety, kościoły, a także żydowskie organizacje nawołujące do pojednania izraelsko-palestyńskiego.

Położona na górze Syjon bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wzniesiona na miejscu bizantyjskiego kościoła, tworzy jedną całość z klasztorem benedyktynów. Ziemię pod budowę kościoła przekazał niemieckiemu stowarzyszeniu religijnemu cesarz Wilhelm II, który nabył grunt od sułtana Imperium Osmańskiego. Kościół konsekrowano w 1910 roku. Według jednej tradycji kościół i opactwo znajdują się w miejscu, w którym Maryja została wzięta do nieba, niedaleko Wieczernika.

Czytaj więcej w Money.pl
Hamas szykował zamach na stadion i kolej Bojownicy planowali zamach m.in. na jerozolimską kolej pasażerską i na miejski stadion piłkarski.
Izrael przyspiesza plany wobec Jerozolimy Zapowiedź pojawiła się w czasie, gdy sytuacja w mieście jest napięta.
Palestyński zamachowiec zabił dziecko W Jerozolimie terrorysta wjechał w tłum na stacji kolejowej. Zginęło trzymiesięczne dziecko, osiem osób zostało rannych.
bEJuQUYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)