Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowano islamistów zwerbowanych na wojnę w Syrii

0
Podziel się:

Islamiści w wieku 20-30 lat, z których większość to etniczni Uzbecy pochodzący z północy Tadżykistanu, należą do Dżamaat Ansarullah

Aresztowano islamistów zwerbowanych na wojnę w Syrii
(Moyan Brenn)
bEToGKKt

50 młodych bojowników zostało aresztowanych w Tadżykistanie - poinformowała prokuratura tej byłej republiki radzieckiej położonej w Azji Środkowej.

Domniemani islamiści w wieku 20-30 lat, z których większość to etniczni Uzbecy pochodzący z północy Tadżykistanu, należą do Dżamaat Ansarullah, odłamu Islamskiego Ruchu Uzbekistanu w Tadżykistanie i islamskiej organizacji Islamski Ruch Wschodniego Turkiestanu - twierdzi to samo źródło.

Zostali oskarżeni o _ zorganizowanie grupy przestępczej w celu uczestnictwa w zbrojnych konfliktach na terytorium innych państw _ - napisano w komunikacie prokuratury.

bEToGKKv

W połowie listopada tadżyckie MSW poinformowało o aresztowaniu 12 członków ugrupowania Dżamaat Ansarullah, zakazanego w Tadżykistanie od 2012 roku, które werbowało kandydatów na wojnę w Syrii.

Według tadżyckiego MSW w Syrii walczy obecnie ponad 300 Tadżyków, w większości młodych radykałów bez zajęcia; 50 Tadżyków straciło w walkach życie.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama zmienia strategię. Przełom? Barack Obama poprosił doradców o rewizję dotychczasowej polityki.
Wojna w Syrii pochłonęła 200 tysięcy ofiar Misja ONZ w Syrii gromadzi obecnie dokładne informacje dotyczące liczby śmiertelnych ofiar konfliktu zbrojnego na północy kraju.
Coraz więcej bojowników. Nowy raport CIA Rzecznik CIA tłumaczył, że wzrost liczby bojowników Państwa Islamskiego związany jest z intensywniejszą rekrutacją od czerwca, w następstwie odniesionych sukcesów w walkach na terenie Iraku i Syrii.
bEToGKKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)