Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aresztowano 5 osób w związku z masakrą w szkole w Pakistanie

0
Podziel się:

W zamachu zginęło 150 osób, w tym 134 dzieci.

Aresztowano 5 osób w związku z masakrą w szkole w Pakistanie
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Afgańskie siły bezpieczeństwa aresztowały pięć osób podejrzanych o udział w masakrze w szkole w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie w grudniu ub. r. - poinformowały agencję AP afgańskie władze. W zamachu zginęło 150 osób, w tym 134 dzieci.

Mężczyźni mieli pomagać w ataku na tę prowadzoną przez armię szkołę dla dzieci wojskowych. Jak poinformowało agencję Associated Press trzech przedstawicieli afgańskich władz, wszyscy terroryści to cudzoziemcy.

Zostali aresztowani w ostatnich tygodniach na wschodzie Afganistanu, niedaleko granicy z Pakistanem. Informatorzy AP zastrzegli swą anonimowość.

Do ataku z 16 grudnia, uznawanego za najkrwawszy w historii kraju, przyznała się powiązana z Al-Kaidą organizacja Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP). Ugrupowanie to skupia islamistyczne frakcje, które od 2007 r. wraz z sojuszniczymi cudzoziemskimi bojownikami z Al-Kaidy toczą batalię z rządem w Islamabadzie. Są oni odpowiedzialni za zamachy, w których od 2007 r. zginęło ponad 6 tys. ludzi.

Jak poinformowali, zamach na szkołę w Peszawarze przeprowadzili w odwecie za ofensywę pakistańskich sił bezpieczeństwa w Północnym Waziristanie, na obszarach plemiennych na północnym zachodzie kraju, przy granicy z Afganistanem.

Północny Waziristan stał się matecznikiem talibskich bojowników, którzy atakują zarówno cele w Pakistanie, jak i w Afganistanie. Pakistańscy talibowie należą do najbardziej brutalnych wśród współczesnych dżihadystów. Jednak plemienne podziały sprawiły, że nigdy nie stali się oni spójną partyzancką armią.

Czytaj więcej w Money.pl
Pakistan atakuje bojowników. 31 zabitych W wyniku piątkowych nalotów zniszczono cztery kryjówki bojowników i ośrodek szkolenia zamachowców samobójców.
Starcia w Pakistanie. Ranny został fotoreporter W czasie manifestacji doszło do starć z policją, która użyła armatek wodnych.
W Pakistanie biją się z policją. Poszło o... Agencja Reutera podkreśla, że funkcjonariusze odpowiedzieli gazem i armatkami wodnymi na wcześniejsze ataki ze strony protestujących.
3 tys. osób oskarżonych o terroryzm. Sąd Ma to być odpowiedź Islamabadu na atak talibów na szkołę, w którym zginęło 132 uczniów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)