Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dżihadyści
18.10.2014 19:51

Aresztowano 20 islamistów. Mieli planować zamachy

W Tadżykistanie zatrzymano islamistów, których oskarża się o planowanie serii ataków terrorystycznych, w tym wysadzenia w powietrze dwóch tuneli drogowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Tadżykistanie zatrzymano 20 islamistów, których oskarża się o planowanie serii ataków terrorystycznych, w tym wysadzenia w powietrze dwóch tuneli drogowych na strategicznej autostradzie Duszanbe-Chodżent - poinformowały w sobotę tadżyckie władze.

Domniemanych terrorystów zatrzymano w północnym obwodzie sogdyjskim graniczącym z Uzbekistanem.

W ramach śledztwa ustalono, że aresztowani przeszli szkolenie terrorystyczne w specjalnych obozach w Syrii i że planowali zdobyć broń w jednej z lokalnych jednostek wojskowych.

MSW Tadżykistanu poinformowało, że obecnie w Syrii walczy ponad 200 obywateli Tadżykistanu, głównie ludzi młodych o poglądach radykalnych.

Szef MSW Ramazon Rachimzoda przyznał, że w kraju istnieje _ terrorystyczne podziemie, które pragnie naruszyć pokój i stabilność w republice _. Od początku roku pod zarzutem ekstremizmu i terroryzmu w Tadżykistanie aresztowano ponad 150 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z dżihadystami w Syrii. Kolejne ataki Agencja Reutera podała, że nie można zweryfikować doniesienia o atakach. Informator Reutera z Ajn al-Arab powiedział, że w nocy nie słyszał żadnych eksplozji.
Apelują o zabijanie Amerykanów i Francuzów Państwo Islamskie wzywa bojowników, by zabijali obywateli państw tworzących koalicję do walki z dżihadystami w Iraku i Syrii.
Iran dogaduje się z "wielkim szatanem" Waszyngton i Teheran traktują Państwo Islamskie jako wroga, to oficjalnie nie przyznają się do współpracy w walce z dżihadystami.
Tagi: dżihadyści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz