Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turcja
20.12.2014 22:21

Aresztowano 150 nauczycieli przeciwnych islamizacji oświaty

Policja zaatakowała demonstrantów, używając armatek wodnych i gazu łzawiącego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Turecka policja zatrzymała w sobotę w Ankarze 150 nauczycieli - uczestników protestu przeciwko prowadzonej przez rząd przymusowej islamizacji oświaty. Policja zaatakowała demonstrantów, używając armatek wodnych i gazu łzawiącego.*

Uczestnicy protestu, członkowie tureckiego związku zawodowego nauczycieli Egitim-Is demonstrowali na placu Tandogan w stolicy kraju przeciwko wprowadzeniu obowiązkowych lekcji religii islamskiej oraz przeciwko niskim zarobkom.

Jak napisał dziennik "Daily Hurriyet", policja przypuściła brutalny atak na nauczycieli, gdy ci próbowali przejść w pochodzie na główny plac Ankary, Kizilay.

Wśród zatrzymanych jest przewodniczący związku nauczycieli Veli Demir.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m329761.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/turcja-wydano-nakaz-aresztowania-gulena,5,0,1680901.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ścigają go za tworzenie równoległego państwa Prokurator, który wystąpił z wnioskiem o nakaz, powiedział, że Gulen powinien zostać oskarżony o utworzenie grupy terrorystycznej lub kierowanie nią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/m257714.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wolnosc-mediow-w-turcji-prezydent-sie,74,0,1677386.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak Erdogan likwiduje wrogów politycznych Odrzucił też krytykę ze strony Unii Europejskiej, która potępiła aresztowania zwolenników Gulena w Turcji.
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz