Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowani sprawcy włamań do mieszkań

0
Podziel się:

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Aresztowani sprawcy włamań do mieszkań
(East News)

Trzech mieszkańców Warszawy, podejrzanych o włamania do kilkudziesięciu mieszkań na terenie województw: śląskiego, pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego, trafiło do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona, mężczyźni w wieku 33-35 lat zostali zatrzymani po włamaniu w Skierniewicach (Łódzkie); policjanci ujęli włamywaczy na autostradzie A2 w okolicy Pruszkowa.

Mężczyznom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzieży z włamaniami. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Według policji grupa działała od kilku miesięcy. Na razie ustalono, że dokonali włamań do kilkudziesięciu mieszkań na terenie województw: śląskiego, pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Sprawcy włamywali się do domów w godzinach przedpołudniowych, kiedy nie było domowników. Ich łupem padała najczęściej biżuteria, sprzęt elektroniczny i pieniądze.

W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju wyrobów jubilerskich, zegarki i sprzęt elektroniczny. "Wielu pokrzywdzonych ma teraz szansę odzyskać utracone mienie" - podkreśliła rzeczniczka mazowieckiej policji. U jednego z podejrzanych znaleziono marihuanę, z której mogło zostać przygotowanych około pół tysiąca porcji narkotyku. W ocenie policji, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
34 zarzuty dla seryjnego włamywacza Do dziesięciu lat więzienia grozi 25-letniemu mężczyźnie, który włamał się i okradł trzydzieści domów i mieszkań na terenie Sądecczyzny. Włamywacz usłyszał w sumie 34 zarzuty.
Ukradli kilkadziesiąt samochodów. Policja... Członków grupy przestępczej, odpowiedzialnych za kradzież kilkudziesięciu samochodów w Polsce i Czechach, zatrzymała śląska policja. Złodzieje zostali aresztowani.
Policja apeluje. Zabezpieczcie swoje domy! -_ Sprawdźmy między innymi dokładnie zamki w drzwiach i zamknijmy wszystkie okna _ - mówi starszy sierżant Iwona Grzebyk-Dulak- rzecznik prasowy sądeckiej policji.
Uwaga na kieszkonkowców. Teraz mają łowy Policja radzi, by mając zakupy w obu rękach, pamiętać o trzymaniu torebki przy sobie, a oglądając prezenty, nie zostawiać wartościowych rzeczy na ladzie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)