Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpitale w polsce
20.05.2013 16:39

Aparaty telefoniczne w szpitalach. Rzecznik praw pacjenta apeluje

Publiczne aparaty telefoniczne w szpitalach nie powinny być likwidowane. Pacjenci muszą mieć możliwość korzystania z nich - podkreśla rzecznik praw pacjenta Krystyna Kozłowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

*Publiczne aparaty telefoniczne w szpitalach nie powinny być likwidowane. Pacjenci muszą mieć możliwość korzystania z nich - podkreśla rzecznik praw pacjenta Krystyna Kozłowska. *

Biuro RPP poinformowało w poniedziałek, że w związku z sygnałami dotyczącymi planowanej likwidacji publicznych aparatów telefonicznych w 18 szpitalach psychiatrycznych Kozłowska wystąpiła do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Rzecznik jest zaniepokojona również informacją o likwidacji aparatów telefonicznych w innych szpitalach, a w szczególności na oddziałach dziecięcych. Biuro RPP podkreśla, że Telekomunikacja Polska likwidację aparatów publicznych argumentuje niewielkim zainteresowaniem oraz brakiem z nich dochodu.

_ - Pacjenci przebywający w placówkach medycznych mają prawo do kontaktu osobistego, telefonicznego czy też korespondencyjnego z innymi osobami. Ponadto pacjenci z zaburzeniami psychicznymi przebywający w szpitalach psychiatrycznych lub w domach pomocy społecznej mają prawo do porozumiewania się bez ograniczeń z rodziną i innymi osobami _ - podkreśla Kozłowska.

_ - Należy zaznaczyć, iż w większości oddziałów psychiatrycznych obowiązuje zakaz posiadania i używania telefonów komórkowych a likwidacja szpitalnych telefonów uniemożliwi skuteczną realizację praw pacjenta _ - dodaje rzecznik.

Do 8 maja 2011 r. decyzja prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej nakładała na Telekomunikację Polską obowiązek świadczenia usługi powszechnej, która obejmowała m.in. usługi telefoniczne. Obecnie nie ma takiego wymogu.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpanie nie chcą prywatyzacji szpitali Sondaże pokazują, że 70 proc. Hiszpanów jest przeciwnych prywatyzacji służby zdrowia.
Alarmujące wyniki raportu ze szpitali Standardy okołoporodowe, mimo wpisania ich w rozporządzenie ministra zdrowia, nadal nie są przestrzegane.
Kontrola NIK: NFZ naraża zdrowie pacjentów Fundusz kontroluje jednostki, z którymi zawarł umowę o wykonywanie świadczeń medycznych, średnio co 12-13 lat.
Tagi: szpitale w polsce, szpitale, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz