Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Antyterroryści podejrzani o brutalne pobicie

0
Podziel się:

Czterech policjantów z Wielkopolski podejrzanych jest o pobicie mężczyzny i przekroczenie uprawnień.

Antyterroryści podejrzani o brutalne pobicie
(East News)

Czterech policyjnych antyterrorystów z Wielkopolski podejrzanych jest o pobicie mężczyzny i przekroczenie uprawnień. Komendant wojewódzki zdecydował o ich zawieszeniu.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do jakiego doszło w czerwcu ubiegłego roku w Poznaniu. Policyjni antyterroryści mieli pobić mężczyznę, który dzień wcześniej w jednym z poznańskich klubów miał zaatakować bawiących się tam funkcjonariuszy w cywilu.

Jak powiedział prokurator rejonowy w Szamotułach Michał Franke, czterem mężczyznom postawiono zarzuty pobicia. _ Materiał dowodowy, m.in. zeznania świadków, opinie biegłych, informacje uzyskane z KWP w Poznaniu, wskazuje na to, że faktycznie doszło do pobicia pokrzywdzonego przez policjantów. Moim zdaniem został on poważnie pobity. Funkcjonariusze nie chcieli składać wyjaśnień, powołując się na tajemnicę państwową. Przeprowadzimy ich przesłuchanie w odrębnym trybie _ - powiedział prokurator.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że sprawa dotyczyła pięciu funkcjonariuszy. _ Wczoraj wpłynęły dokumenty dotyczące czterech osób, piąta przeszła na emeryturę. Komendant wojewódzki policji polecił wdrożyć procedurę związaną z zawieszeniem tych policjantów _ - powiedział.

Jak napisała _ Gazeta Wyborcza _, pokrzywdzonym jest poznański kick bokser. Mężczyzna powiedział gazecie, że funkcjonariusze kopali go, uderzyli w głowę kolbą od pistoletu. Mężczyzna miał być też rażony paralizatorem, bity pięściami po twarzy i zastraszany.

Andrzej Borowiak powiedział, że pokrzywdzony po zdarzeniu nie zgłosił się do policji, nie złożył skargi ani zażalenia na zatrzymanie, dopiero po dwóch dniach zgłosił się do prokuratury w sprawie pobicia.

_ - Od samego początku policja deklarowała pełną współpracę z prokuraturą w celu pełnego wyjaśnienia tej sprawy _ - zapewnił rzecznik.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)