Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Antyrządowe protesty w Wenezueli. Królowa piękności ofiarą

0
Podziel się:

Królowa piękności została postrzelona w głowę przez poruszający się na motorach napastników, którzy otworzyli ogień do uczestników antyrządowej demonstracji.

Antyrządowe protesty w Wenezueli. Królowa piękności ofiarą
(PAP/EPA)
bESpTubp

22-letnia wenezuelska królowa piękności zmarła od ran postrzałowych, których doznała dzień wcześniej podczas antyrządowej demonstracji w mieście Valencia w środkowej części kraju. To piąta ofiara śmiertelna trwających od trzech tygodni protestów.

Studentka turystyki Genesis Carmona, która w 2013 roku zdobyła tytuł Miss Turystyki północnego stanu Carabobo, została postrzelona w głowę przez nieznanych napastników, kiedy poruszający się na motorach napastnicy otworzyli ogień do uczestników antyrządowej demonstracji. 22-latka zmarła w szpitalu w Valencii.

Wczorajsza demonstracja była wyrazem poparcia dla aresztowanego tego dnia lidera opozycji 42-letniego Leopoldo Lopeza. Oprócz Carmony rannych zostało jeszcze siedem innych osób.

bESpTubr

Aresztowanie Lopeza, który jest jednym z najbardziej radykalnych przeciwników prezydenta Nicolasa Maduro, zaostrzyło sytuację w Wenezueli. We wtorek po kilku dniach ukrywania się ten ekonomista z dyplomem Harvardu oddał się w ręce policji. Władze Wenezueli oskarżają Lopeza o podżeganie do trwających od trzech tygodni protestów i o zabójstwo. Prezydent oskarża założyciela prawicowej partii o nazwie Voluntad Popular o udział w _ faszystowskim spisku _ mającym na celu pozbawienie go władzy.

W internecie pojawiło się wcześniej przygotowane nagranie, w którym Lopez apeluje do zwolenników o kontynuowanie walki. - _ Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek naszym celem musi być odejście tego rządu _ - mówi opozycjonista. Nagranie miało być umieszczone w sieci w razie aresztowania Lopeza. - _ W waszych rękach jest zakończenie tej katastrofy, odsunięcie od władzy tej grupy ludzi, którzy przejęli przyszłość Wenezueli. Walczmy. Ja będę to robił _ - apeluje Lopez.

Dzisiaj przeciwnicy i zwolennicy opozycjonisty starli się przed sądem w Caracas, gdzie miało odbyć się przesłuchanie Lopeza. Studenci zablokowali drogę do stolicy, paląc śmieci. Do zamieszek doszło też w mieście San Antonio na zachodzie kraju.

Studenckie protesty w Wenezueli wywołane są kryzysem gospodarczym, który pogłębia się od kwietnia2013 r., gdy funkcję prezydenta objął Maduro. Inflacja w kraju sięga ponad 50 procent, pogłębiają się braki żywności, spada realna wartość waluty, a w kraju brakuje podstawowych artykułów, np. papieru, i panuje wysoka przestępczość.

bESpTubx
Czytaj więcej w Money.pl
Wenezuela wyrzuca urzędników USA z kraju Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył wczoraj, że amerykańscy urzędnicy spiskowali przeciw władzy.
Sześć ofiar starć w zakładzie karnym Walczące z sobą grupy uzbrojone były w broń palną i noże.
bESpTubS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)