Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Antykorupcyjna ustawa Pitery trafi do kosza

0
Podziel się:

Minister nie zgadza się na poprawki zgłaszane przez kolegów z rządu.

Antykorupcyjna ustawa Pitery trafi do kosza
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

MinisterJulia Piteranie zgodziła się na blisko trzydzieści poprawek do ustawy antykorupcyjnej zgłoszonych przez resorty.

Ustawa jest gotowa już od kilku miesięcy. Ale od 12 maja czeka na dopuszczenie pod obrady komitetu stałego Rady Ministrów.

Sztandarowy projekt pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją zakłada m.in. znaczne rozszerzenie kręgu osób, które miałyby obowiązek składania oświadczeń majątkowych.

Wiele wskazuje na to, że ustawa szybko nie zostanie uchwalona. Powód? -_ Cichą umową w kancelarii jest niepodejmowanie tego tematu - _ przyznaje jeden z ministrów w kancelarii premiera.

Zdaniem ministra nie ma szans, by kiedykolwiek projekt w obecnej postaci stał się przedmiotem obrad. Pitera nie zamierza bowiem uwzględnić wielu uwag płynących od resortów. Chodzi między innymi o postulowane przez Ministerstwo Infrastruktury posługiwanie się wyrażeniami funkcjonującymi w istniejących już aktach prawnych, a nie w mowie potocznej.

Także Urząd Komitetu Integracji Europejskiej zwracał uwagę, że niektóre rozwiązania mogą być sprzeczne z prawem unijnym.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)