Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Antoni Macierewicz oskarża prokuraturę. "To powrót do systemu kłamstwa smoleńskiego"

0
Podziel się:

Obecność trotylu wykryto na fragmencie pasa bezpieczeństwa. Zalecono po tym dodatkowe badanie.

Antoni Macierewicz oskarża prokuraturę. "To powrót do systemu kłamstwa smoleńskiego"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Antoni Macierewicz oskarżył prokuraturę wojskową o to, że realizuje cele polityczne zamiast informować społeczeństwo. Jego zdaniem, wczorajsza konferencja prokuratury na temat domniemanych materiałów wybuchowych na wraku samolotu, oznacza powrót do _ systemu kłamstwa smoleńskiego _, który stosowano w sprawie katastrofy od samego początku.

Podczas konferencji w Sejmie szef parlamentarnego zespołu smoleńskiego cytował fragmenty wczorajszej konferencji prasowej pułkownika Ireneusza Szeląga. Dotyczyła ona informacji _ Rzeczpospolitej _ o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa.

Według Antoniego Macierewicza najpierw padła od prokuratury informacja _ nie stwierdzono _ a potem okazało się, że zabezpieczono na miejscu kilkaset próbek, które mogą zawierać ślady materiału wybuchowego. W ten sposób zdaniem Antoniego Macierewicza prokuartura realizuje _ zamówiony cel polityczny _, którym jest uspokojenie społeczeństwa a właściwie uspokojenie rządu.

Macierewicz podkreślił, że w kształtowaniu swojego stanowiska zespół smoleński nie opiera się na tekście z _ Rzeczpospolitej, _ ale prowadzi własne badania w sprawie wybuchu i śladów matariałów wybuchowych. Poseł dodał, że także informacje dotyczące prac prokuratury zespół ma niezależnie od informatorów _ Rzeczypospolitej _.

Poinformował też, że początkiem badań prowadzonych przez zespół smoleński była inicjatywa krewnego jednej z ofiar - Ewy Bąkowskiej, Stanisława Zagrodzkiego. Przesłał on do analizy w USA fragmenty odzieży swojej kuzynki wraz z fragmentem pasa bezpieczeństwa z fotela lotniczego.

Stanisław Zagrodzki powiedział, że na próbce rękawa koszuli nie wykryto materiałów wybuchowych. Obecność trotylu wykryto natomiast na fragmencie pasa. Zalecono po tym dodatkowe badanie przy użyciu techniki spektrometrii masowej dla potwierdzenia wyników wstępnych.

Szef zespołu smoleńskiego Anotni Macierewicz zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi wyniki pełnej analizy materiału przywiezionego ze Smoleńska.

Według Stanisława Zagrodzkiego zainteresowanie wykonaniem podobnych badań ze strony rodzin innych ofiar katastrofy smoleńskiej tak duże, że przekracza możliwości zespołu smoleńskiego. Dlatego jest plan nawiązania szerszej współpracy z polskimi naukowcami, którzy _ wykażą się cywilną odwagą _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzeczpospolita dementuje. "Pomyliliśmy się" _ Wiemy natomiast, że na wraku odkryto coś, co może być śladem materiałów wybuchowych. To jest pewne _- oświadczyła gazeta.
Tusk grał z Putinem? Raport "ukaże się drukiem" 10 września zostanie upubliczniony raport z prac parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.
Komorowski o trotylu w TU-154M: To było tsunami! To było polityczne tsunami - tak prezydent Bronisław Komorowski określił to co się działo wczoraj w naszym życiu politycznym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)